powrót

Wrocław 2021-04-12 20:05

Kiedy teksty nawarstwiają się , to w celu znalezienia w dole szukanej frazy z tytułu wciśnij Ctrl-F , wpisz w pole wyszukiwarki frazę ; wciskaj Enter

Niemcy hańbią Europę 2021-03-22 13:30 ; Produkcja krypto walut szkodliwa 2021-03-30 22:40 ( poniżej ) ; No I stało się . Ustawa sprzeczna z Konstytucją wchodzi w życie 2021-03-31 17:00 ( poniżej ) ; Ślub w Canie – demaskatorskie dzieło Davida 2021-04-01 2:30 (poniżej); Choroby ciąg dalszy. Czy Elon Musk ma mózg ? 2021-04-01 12:45 (ponizej); Ślub w Canie – demaskatorskie dzieło Davida, ciąg dalszy 2021-04-03 19:30 ( poniżej); Rzekome dzieło Leonarda - “Salvator Mundi” 2021-04-12 20:05 (poniżej);

Niemcy hańbią Europę 2021-03-22 13:30

Chiny . Niemcy hańbią Europę

W poprzedzającym opracowaniu ( >>tutaj pod hasłem „Ujgurowie” ) wytknąłem Volkswagenowi ( za innymi ; lata lecą , a Volkswagen ma to za nic ) obecność w Chinach , pośród dziesiątków obozów z Ujgurami , tam uwięzionymi i dręczonymi okrutnie , gwałconymi na różne sposoby , od tortur psychicznych po fizyczne . U nas jest w poznańskiem fabryka Volkswagena . Volkswagen hańbi nas i Niemców . Niemcy dają jemu przyzwolenie .

Niemcy hańbią całą Europę , bo są obecni wszędzie , bo wszędzie tutaj zaznaczają swoje przywództwo , bo , ostatecznie , my , naciskani przez nich na to się godzimy . Nie ma na to zgody , a nie pomogą żadne kosmetyczne gesty w rodzaju "sankcji" na czterech urzędników chińskich ( 1,5 miliardowe Chiny zadrżą ze strachu i rozpaczy ) . To zwykły teatr , a nie rzeczywiste działanie .

Sprawa tak już nabrzmiała , że nie ma odwrotu .

Napisałem , że ograniczam każdego , kto ma przedsięwzięcie produkcyjne w Chinach ( Volkswagena, BASF-a, Elona Muska itd ) . Teraz , od jutra , ograniczony będzie każdy , kto kupi cokolwiek wyprodukowanego w Chinach , więc wystrzegajcie się "Made in China" ( a jest tego sporo po sklepach ) . Nie będziemy kupować , nie będzie handlu , zniknie współpraca z Chinami .

Ograniczam także każdego , kto kupuje samochód koncernu Volkswagena i każdej niemieckiej firmy produkcyjnej ( niemiecki, czeski( bo skoda tez ich ) , polski , brytyjski ( bo nabyli sobie Rolls-Royca ) , jakikolwiek , gdziekolwiek mają te swoje samochodowe macki ) i jakiejkolwiek firmy produkcyjnej niemieckiej , gdziekolwiek się znajduje . Od dzisiaj nie kupujemy "niemieckiego i chińskiego" .

Ograniczam od dzisiaj każdego, kto kupuje „niemieckie” bądź „chińskie”.

Sprawa z Chinami jest bardzo przejrzysta - dla wrażliwych na cierpienie drugich , bo dla Niemców , uparcie wrażliwości pozbawionych ona przejrzysta nie jest . Nie można podtrzymywać więzi z okrutnikami , a więzi handlowe , to nie tylko czysta „ekonomia” ( jak twierdzi Niemiec , prezes Volkswagena ) .

Kupując od drugiego , potwierdzamy jakość jego działań powyżej przeciętnej . Fachowo sporządzona tkanina , wykonana rękami dzieci (Indie ) nie ma już wartości ponadprzeciętnej , jak nie ma "nienagannie fachowo" zrobiona lampa , której abażur zrobiono z ludzkiej skóry ( czy "fachowo zrobiony" materac z ludzkich włosów - jeśli was zemdliło , to dobry objaw ) .

To drastyczne porównanie stało się niezbędne , bo nasza wrażliwość jest współcześnie tak stępiona , że jej korekty jest w stanie dokonać dopiero doświadczenie ponadprzeciętnie brutalne .

Wiele lat temu polska prasa doniosła ( Rzeczpospolita ; kiedyś to była porządna gazeta , zanim Tusk jej nie zniszczył , bo Polak ma być głupi "po niemiecku") , że w Chinach , w czasie tzw "rewolucji kulturalnej", można było kupić w sklepach mięsnych "rąbankę" z ciał przeciwników politycznych ( jeśli ciebie zemdliło , to dobrze ) .

W filmie "K2" ekipa wspina się w Himalaje , w strefę "śmierci" . Pada pytanie : "czy to dobrze , że krew cieknie mi z uszu" , a odpowiedź brzmi "tak , dobrze" .

Jeśli zaczniemy wreszcie odczuwać mdłości zanim kupimy "chińskie" i "niemieckie" , to dobrze , bo jesteśmy już w strefie śmierci . Niemcy mdłości "ekonomicznie nie odczuwają” i nie odczują . Blokuję Niemców , bo niezmiennie nam szkodzą .

Nie kupuj „chińskiego” a także „niemieckiego” . Rozpowszechniaj tę informację między znajomymi . To będzie wyrazem twojej troski i dbałości o nich . Razem będziecie unosili się na powierzchni życia , kiedy życie innych się zapadnie . To , co kupiłeś ( zapłaciłeś ) do dzisiaj , do godziny 14:00 , to możesz zatrzymać ( jeśli uważasz , że dobrze tobie służy ) . Jeśli zapłaciłeś po 14-stej , to zwróć , albo wyrzuć , a przedtem zniszcz , żeby nie mogło stać się użyteczne dla kogokolwiek . Drobnych rzeczy nie żałuj, do zwrotu kosztownych masz prawo konsumenta . ( dopisane dzisiaj 16:50 ) .

Hazard

Wielkie zniszczenia pochodzi od hazardu . Hazard to zawiedzione , płonne nadzieje na zysk . To sprowokowane płonne nadzieje . Wiadomo z góry , że tzw. "wygrana" należeć będzie do nielicznych , że większość straci , zamiast zyskać . Taka jest logika "gier" ułożonych przez tych , którzy chcą wzbogacić się na ludzkim pragnieniu szybkiego wzbogacenia się .

Tak więc , w istocie swojej hazard to pułapka , wykorzystująca niemożliwe do zrealizowania pragnienie bogactwa ponadprzeciętnego . Większość z nas tkwi pod presją silnych ograniczeń finansowych i jednoczesnych marzeń o życiu wolnym od takich ograniczeń . To jest mrzonka , bo ograniczenia będą zawsze . Kiedy temu naciskowi ulegamy , to cofamy się z dorosłości w zdziecinnienie . Hazard tylko tę fałszywą skłonność potęguje . Co gorsze , daje temu przyzwolenie Państwo , które firmuje loterie , zezwala na kasyna i automaty do gry . To także wszelkie loterie czy wysyłanie SMS-ów i uczestnictwo w losowaniu kilku samochodów .

Za tymi działaniami stoją organizatorzy . Ich "zawiedzione nadzieje drugich " nie bolą . One ich cieszą , bo po ich stronie oznacza to zysk , ale jest to zysk z cierpienia drugich ( to oczywisty nonsens , bo zysk może być tylko tam , gdzie jest dobre działanie ) . To postawa nieetyczna ( ktoś cierpi , a u mnie radość - popatrzę sobie na to trochę ) .Pr25/Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że ktoś jest zrozpaczony przez niego, więc on chętnie popatrzy sobie na to jeszcze trochę

Agresja

Jest kolejna strona , bardzo groźna . Pognębiony przegrany cierpi , a niektórzy , i jest to ogromna większość , przekierowują te swoje cierpienia i poczucie niemocy, i poniżenia na drugich . Rośnie wzajemna agresja . Agresja zamienia się w chorobę i w rozbicie więzi społecznych . Koszt społeczny tej złej zabawy jest przeogromny .

Pomyśl Panie Premierze , że Wasze "finansowanie obiektów sportowych" z tzw. Totalizatora Sportowego , to cierpienia milionów i spotęgowana agresja .

Winni są właściciele i współorganizujący : organizatorzy , popularyzatorzy , a więc reklamujący , np. u nas słynny, niewinnie uśmiechnięty jak „anioł” , że do rany przyłóż "Pan Lotto" .

Jest to także antykulturowe . Kształcimy nasze dzieci do aktywności w życiu . Takie jest założenie pedagogiki , a jednocześnie dajemy przyzwolenie dla zorganizowanych działań paraliżujących aktywność i potęgujących rozpacz . Mamy więc tu ogromne nagromadzenie nonsensów . Państwo , które hazard popiera , to głupie i słabe Państwo , przede wszystkim słabe moralnie , bo uległo naciskom cwaniaków od łatwego zysku .

Łowcy ofiar hazardu nigdy nie znikną . Trzeba uczyć dzieci , że przystąpienie do wątpliwej propozycji zysku , to zgoda na stanie się ofiarą łowną . To brak szacunku dla siebie samego .

Ograniczam właścicieli przedsięwzięć hazardu , kierujących nimi , reklamujących , właścicieli firm reklamiarskich i ich szefów .Ograniczenia są niezbędne dla stabilizacji całości populacji , ale do odzyskania zdrowia potrzeba , żebyśmy stali się moralni ( PRAWO ) . Nie wywiniemy się chorobie ani śmierci żadną szczepionką ani żadnym innym sposobem . Upadliśmy jako zbiorowość , bo powszechny stał się obyczaj wzajemnego niszczenia i wspinania się po trupach drugich . W dotychczasowej formie nie zasługujemy na dalsze trwanie . Jako całość nie przejawiamy w dostatecznym stopniu ludzkich zachowań .

Śmierć to miotła wymiatająca śmieci z tego świata” , to Rabin Alan Unterman „Żydzi , religia i życie” Wydawnictwo Łódzkie 1989 ; tytuł oryginalny „Jews. Their Religious Beliefs and Practices” 1981 ;

Im więcej śmieci , tym więcej śmierci .

Ostra diagnoza . Znaleźliśmy się w strefie śmierci . Ukrywanie własnych wad i udawanie przyzwoitych nic nie pomoże .

Produkcja krypto walut szkodliwa 2021-03-30 22:40

Bitcoin i inne krytpowaluty

Tak zwane "wydobywanie" krypto waluty jest bardzo energochłonne ( >>tutaj )

"Bitcoin już od dłuższego czasu nosi piętno bycia energochłonnym potworem. Badania przeprowadzone przez American Chemical Society, oceniające wpływ Bitcoina na środowisko, sugerują, że w 2018 roku całkowita produkcja Bitcoinów zużyła 31,3 TWh energii elektrycznej i wyprodukowała 17,3 megaton CO2. W 2020 roku było to już ponad 70 TWh , co pokazuje skalę przyrostu zużycia energii."

i tutaj :

... szacunki, oparte na ekonomii, określają minimalne bieżące wykorzystanie sieci Bitcoin na 2,55 gigawata, co oznacza, że zużywa ona prawie tyle samo energii, co Irlandia. Pojedyncza transakcja zużywa tyle energii elektrycznej, ile przeciętne gospodarstwo domowe w Holandii zużywa w ciągu miesiąca. Przewiduje, że do końca tego roku sieć może zużywać aż 7,7 gigawata - tyle, ile Austria i pół procenta całkowitego światowego zużycia. „Dla mnie już pół procenta jest dość szokujące. To ogromna różnica w porównaniu do zwykłego systemu finansowego, a rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną z pewnością nie pomoże nam osiągnąć naszych celów klimatycznych” - mówi. Jeśli cena Bitcoina będzie nadal rosła, tak jak przewidywali niektórzy eksperci, de Vries uważa, że ​​sieć może kiedyś zużywać 5% światowej energii elektrycznej.”

Jak wyliczyłem (>>tutaj ; 2,55GW /266GW = 1% ) w trakcie bardzo wymagającego , kosztownego i angażującego wszystkie siły , 20-letniego procesu przechodzenia na zieloną energię , będziemy mogli ( i musieli – mogli to wyliczona rezerwa ) wydatkować co roku więcej 1% energii , ponieważ co roku przybywa 1% populacji . Tego jednego procenta przekroczyć nie wolno .

Widzimy , że "wydobywanie" krypto waluty już pochłania ten jeden procent , a może nawet więcej ( to zależy od szacunków ) .

W tej absolutnie kryzysowej sytuacji ta działalność jest bardzo negatywna , a jeszcze nie zaczęliśmy (!) procesu zastępowania energii brudnej zieloną w stopniu dostatecznym (!) .

Powstrzymuję

Blokuję "kopaczy" krypto waluty i ich działalność stosownie do rozmiaru szkód jakie czynią , co powinno ostatecznie zatrzymać ich jakąkolwiek działalność ( bo inaczej będą „robić swoje”; moje 20 lat doświadczenia pokazuje , że same ostrzeżenia niewiele dają ) .

Blokuję także właścicieli i zarządzających wszystkich instytucji oraz firm ( także udziałowców od 3% w górę , także członków rządów odpowiedzialnych oraz premierów , jeśli jest to instytucja czy bank państwowy ) , które wprowadziły operacje rozliczania krypto walut , wymiany jakiejkolwiek krypto waluty na towar lub tradycyjną walutę ( np. Pana Elona Muska >>tutaj ) .

Krypto waluta nie jest niezbędna .No I stało się . Ustawa sprzeczna z Konstytucją wchodzi w życie 2021-03-31 17:00

Pan Prezydent (PP) nie poprawił Ustawy o Spisie 2021 (>>tutaj , pod tytułem: Spis Powszechny , źródło stressu 2021-03-10 17:05  ) . Mieli 20 dni , a nic nie zrobili .

W dzisiejszej publikacji TVP_info ( tuba rządowa >>tutaj ) , publicysta straszy więzieniem (!) za unikanie uczestnictwa w spisie ( do tej pory słyszałem tylko z ust prof.Domańskiego o mandacie 5000zł – spora kwota dla emeryta z najniższą emeryturą; to już pastwienie się nad Obywatelem ) .

Tym samym PP , Strażnik Konstytucji , zatwierdził do użytku Ustawę sprzeczną z Konstytucją . Powiadomiłem o tym Panią Przyłębską , szefa TK i to także nie miało wpływu na przebieg zdarzeń .

Kiedy ktoś lata po wsi z kijem i straszy , to niszczy więzi społeczne . Oskarżam o niszczenie Państwa wszystkich posłów i senatorów , ze wszystkich formacji , którzy Ustawę podpisali razem z PP , a Panią Przyłębską o niedopełnienie obowiązków oraz sprzyjanie niszczeniu . Demokracja to nie jest tylko puste słowo , to wysoka jakość życia społecznego pozbawionego agresji ze strony Państwa , którego obowiązkiem jest łagodzić konflikty , a nie wzbudzać je .

Oskarżam ich wszystkich także o potęgowanie śmiertelnej choroby .

Co znaczy moje oskarżenie ? To postawienie diagnozy oraz zastosowanie sankcji wobec osób potęgujących stress chorego społeczeństwa , a to w celu uspokojenia emocji i umożliwienia powrotu do zdrowia , bo moja „sankcja” odsuwa szkodliwe jednostki od społeczeństwa na bezpieczną odległość .

Przypomnę opinię prof.Simona : „Chorego należy pozostawić w spokoju , a nie szarpać jemu nerwy szalonymi pomysłami legislacyjnymi( cytuję z pamięci ; Pan Profesor zauważył jesienią ubiegłego roku aż trzy takie pomysły rządzących ) . Profesor Simon został powołany do zespołu doradzającego Premierowi .

We Wrocławiu dzisiaj 957 przypadków na 0,643 mln mieszkańców , co daje 1488 / 1 mln i tak będzie przez najbliższe dni . Nazwać „pochopną” decyzję o pozostawieniu kościołów otwartymi , to tak , jakby „pochopnym” nazwać wrzucanie noworodków do głębokiego stawu z nadzieją , że nie potopią się . „Nadzieja matką głupich” - WSJP .Ślub w Canie – demaskatorskie dzieło Davida 2021-04-01 2:30

Cały czas od stycznia podążam śladem stresu , który pochodzi z różnych źródeł i który stymuluje obecną chorobę .

Za kilka dni starożytni magowie w czarnych sutannach powtórzą , jak co roku swoje „cuda” i , jak co roku otumanią rzeszę „wiernych” . Dobrze jest zajrzeć do ich kuchni , co tam oni pitraszą . Może doznany wstrząs ocuci niektórych z zauroczenia .

Oszukiwanie , wprowadzanie w błąd , robienie dobrego wrażenia z ukrywaniem rzeczywistych , niechwalebnych celów , traktowanie z pogardą itd. ( patrz PRAWO ) , te wszystkie brzydkie postępki stresują , pognębiają , odbierają siły żywotne , pogrążają w apatii, odbierają radość istnienia . Nikt nie lubi być oszukiwany , to oczywiste .

Człowiek osłabiony , pozbawiony energii życiowej staje się podatny na choroby , a my właśnie masowo chorujemy . Tu mamy kolejne źródło stresu .

Obraz Davida

Na tę „świąteczną” okazję wydobyłem z zapomnienia obraz Davida ( >>tutaj ; opisałem go w roku 2004 ) . Dodałem go także do zbiorczego zestawienia tekstów o NT , bo dobrze tam pasuje (>>tutaj ; spis uzupełniłem dziełem Botticellego „Dominik” , bo kontynuuje sens gestu dłoni z obrazu Davida ) .

Ten obraz to wyjątkowe celne demaskatorskie dzieło . Porównanie z tekstem NT daje nam świetny przykład dokonywanej na nas manipulacji . Powtórzę . Może doznany wstrząs ocuci niektórych z zauroczenia . Wyjście na otwartą przestrzeń wspaniale koi skołataną duszę .

Pomyśl

A teraz , zanim ponownie podejmiesz decyzję przekroczenia progów „wspaniałych” katedr i kościołów pomyśl , czy naprawdę chcesz , by banda spryciarzy dalej robiła tobie wodę z mózgu ?Choroby ciąg dalszy. Czy Elon Musk ma mózg ? 2021-04-01 12:45

Tym razem z lekka kabaretowo , bo mamy niewątpliwie cyrk . Już dawno opuściliśmy krainę normalności i oględną mową nie sposób jest objąć katastrofy .

Chorujemy wskutek stressu . Kolejne uderzenia pojawiają się znienacka . Teraz wkracza Elon Musk ze swoją siecią satelitów komunikacyjnych . Ostatnio powiększył ich liczbę do ponad 1300 , a planuje , bagatela , 30000 . Taki z niego geniusz . Już jest obecny nad UK , a teraz wkracza nad Polskę .

Dzisiejszej nocy nie mogę zasnąć , bo mam omamy słuchowe . Na „gwizd w głowie” nakłada się rytmiczny, pulsujący szum niewiadomego pochodzenia . Kilka dni temu otrzymałem list od mieszkańca Kalifornii , który ma poważne problemy z przetrwaniem ( >>tutaj ) , cytuję :

Zaczynam otrzymywać raporty o nagłej chorobie, która zaczęła się w środę 24 marca ( w dniu wystrzelenia dodatkowej porcji satelitów Muska – mój dopisek ) . Ja sam nie mogłem zasnąć przez całą środową noc, a moje ciało bolało i swędziało. Przez cały czwartek byłem bardzo chory i nadal nie czuję się dobrze. Otrzymałem podobne raporty od innych osób ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Norwegii, Australii i RPA. Chciałbym się dowiedzieć, jak bardzo jest to powszechne. Niektórzy ludzie zgłaszają, że nie czuli się dobrze przez kilka tygodni, ale nagle w środę lub w środę wieczorem znacznie bardziej się rozchorowali.”

Sprawdziłem , satelity Muska emitują na absolutnie już zabójczych pasmach powyżej 11GHz ( Musk , najbogatszy człowiek na Ziemi , o nieomal nieograniczonych możliwościach finansowych i technicznych ma oczywiście mózg , ale nie ma szacunku dla cierpiących istot żywych – mój kot też całą noc nie mógł znaleźć sobie miejsca ) . Powiadomiłem parę dni temu p.Muska na adres Tesli , że szkodzi światu . Oczywiście brak odpowiedzi ( oczywiście” waadza ( nie poprawiać ) uderza do głowy i wtedy człowiek staje się głuchy na upomnienia ; nic nowego pod Słońcem . Zauważył to już Eklezjastes ) .

Nasi specjaliści „inaczej” na stronie rządowej dowodzą , że emisja takiego satelity jest po prostu „tyci, tyci” czyli ich zdaniem NIC . Zapomnieli tylko , że to NIC jest miliony razy większe od naturalnego tła , które mieliśmy 200 lat temu , a które już dawno zostało zagłuszone ( co nazywamy od dziesiątków (!) już lat „smogiem elektronicznym”, tyle , że oni nie czytają , to nie wiedzą ) . Taki to ichni rozum (musk) jest . Z głupim nie pogadasz , stwierdza lud , krótko i treściwie.

Czy ma mózg p. Jacek Oko ? ( >>tutaj , hasło 5G ) Z pewnością ma świetlaną wizję rozwoju Polski , której nie podzielam , drapiąc się po swędzącym ciele i powstrzymując nachodzące mnie mdłości . On podobnie , nie ma szacunku dla cierpiących istot żywych , bo ich cierpienia i złożoność ich związków ze światem , leżą poza zasięgiem jego wiedzy i wyobraźni . Wizję p. Jacka Oko podziela p. Premier Morawiecki , człowiek niewątpliwie na wskroś nowoczesny i rzutki w swoich poczynaniach , tyle , że prowadzący nas donikąd razem z Panem Jackiem – w głowach będą nam brzęczeć muchy , a może i co większego i głośniejszego , jakiś Alien , a ciało będzie swędziało ( jak p. Firstenberga ) , a może i coś gorszego .

Może jakieś wrzody ropiejące , może dysfunkcja jakiegoś organu ? np. wątroby ( bo dysfunkcję mózgu-musku już mamy i nam brzęczy ) . Może dysfunkcja totalna wszystkiego ( bo musk steruje wszystkim – czy komuś o tym wiadomo ? , to TAAAAKIE skomplikowane jest ! ) To ostatnie wydaje się zbliżać wielkimi krokami .

Blokada

Blokuję osoby odpowiedzialne , w tym naszych krajowych decydentów , a to w celu , żeby znikło to uparte i wściekłe brzęczenie w mojej głowie , no i znika , ale nie do końca .

Niestety mamy całkowity brak informacji , co robią aktualnie nasi macherzy od 5G , tu na powierzchni Ziemi ( to jest skandaliczne w tym kraju i to jest draństwo – brak informacji ; nasz nowoczesny Premier nie dba o to . On wie , po co ma wiedzieć ktokolwiek poza nim. Twoja strata , bo nie mogę zlokalizować winowajców ) . A ponieważ jest początek miesiąca , a oni przebierają nogami z niecierpliwości , żeby to i owo wcielić w życie , „bo kasa, kasa , panie kolego” ( p.Jacek dzielnie ich w tym wspiera ) , więc z podejrzeniem graniczącym z pewnością , gdzieś w mieście znowu coś zaistniało i zionie ( pierwszy , drugi, dziesiąty maszt , setki masztów , tysiące masztów , z milionami anten . Puknijcie się , w co ? Masz ty głowę kolego : „Mam , jem nią” ) .

Pozostało tylko jedno , blokuję ich wszystkich hurtem , wraz z całym rządem , byle skutecznie . Mam takie uprawnienia . Zapatrzeni w „nowoczesność” staliście się sitwą niszczycieli . Zawsze możecie się cofnąć , to ja cofnę swoje ustalenia . Nie wiadomo tylko , jak naprawicie już poczynione krzywdy ?

Władza

Władza zawsze się obraża , kiedy ją pouczać ( już widzę te naburmuszone twarze – nic nowego pod Słońcem powie Eklezjastes ) , ale gwoli ogólnego zrozumienia i porozumienia wyjaśniam .

Niewątpliwe stanęliśmy na krawędzi , dalej to koniec . Niewątpliwie niestety dla niektórych tylko . Więc tym , co to „no abla” ( Clint Eastwood „Wzgórze złamanych serc” ) trzeba powiedzieć „skończyłeś decydować bracie, musisz się jeszcze wiele nauczyć”.

Ślub w Canie – demaskatorskie dzieło Davida, ciąg dalszy 2021-04-03 19:30

Przedstawić zło jako dobro

Skąd się to wzięło ? Podsunąć drugiemu "złą" wodę , a kiedy ten ufny i zachwycony darem orzeka , że to najlepsze wino , wtedy milczeć i patrzeć , i chyba odczuwać zadowolenie ? może nawet sycić się czyimś nieszczęściem ? Psucie czyjegoś życia . Absurdalne ? także krzywdzące , więc naganne , także absurdalne , kuriozalne wręcz . Tu nasz (mój ) umysł staje dęba . Proces rozwoju ludzkości i pojedynczej jednostki zaczyna sie od "czyńcie sobie ziemię podddaną " , a więc rozwijajcie swoją aktywność , współpracujcie ze sobą , bądźcie racjonalni , a tu takie "kwiatki" z gatunku "na odwrót" , "w poprzek i wstecz" .

Skąd się to wzięło ?

NT napisali odrzuceni geje . Odrzucenie gejów było procesem naturalnym i znalazło to swoje odbicie w zapisie w Biblii:

Kpł 18:22 "Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością." (Biblia Warszawska [1975]) .

Konsekwencją tego zapisu było odrzucenie gejów przez religijną społeczność żydowską .

Odczucie "obrzydzenia" jakie odczuwa osobnik hetero wobec osobnika homo jest naturalne . Obydwaj żyją w odrębnych światach . W świecie hetero wszystko obraca się wokół rodziny i dzieci , i ich dzieci , w świecie homo rodzina jest abstrakcją . Ta podstawowa różnica decyduje o całym kompleksie pobudzeń , myśli, planów oraz zachowań . Kiedy hetero są w pełni dorośli , bo społeczni , bo zmuszeni działać dla dobra drugich istnień, dla swoich dzieci , to homo pozostają wiecznymi dziećmi . Uczucie "obrzydzenia" pochodzi od Stwórcy i chroni hetero przed kontaktem z homo . Można w tym odczuciu odnaleźć także odczucie absurdalności . Jest to silne odczucie odpychające .

Zapis w Biblii ujmuje odczucie z punktu widzenia hetero (popr.) . Wiemy jednak , że dla homo , kontakt mężczyzny z mężczyzną nie jest "obrzydliwością" , a wręcz przeciwnie . Zapis biblijny nie wyraża więc obiektywnych cech kontaktu z homo . On wyraża cechę kontaktu hetero z homo .

Doszliśmy współcześnie do odmiennej postawy , do postawy współczującej . Jak powiedziała Ursula von der Leyen :"Traktaty zapewniają, że każdy człowiek w Europie może być tym, kim jest, żyć tam, gdzie chce, kochać kogo chce" (>>tutaj ) .

Na czym polega odmienność postawy współczesnego hetero wobec homo ? Jest to postawa współczująca . Nikt nie jest odrzucony . To jest to , czego brakuje w Biblii . Zapis biblijny jest nie dość społeczny . Chronił społeczność hetero , ale oddzielał i eliminował osoby homo . Zapisowi zabrakło uniwersalności .

Ten problem przetrwał do dzisiaj . Widać to choćby we współczesnym Izraelu . Rabini podtrzymują tezę , że wśród Żydów nie ma gejów , a okazuje się , że są i że czują się odrzuceni i osaczeni . Teraz znajdziemy ich nawet w Izraelskim Parlamencie - jeden jest Premierem , a drugi ministrem Sprawiedliwości .

Esseńczycy

W dalekiej przeszłości , w Izraelu , reakcją odrzuconych homo było oddalenie się "na pustynię" (esseńczycy) . To jednak nie mogło ich uwolnić od opresji , od przykrości odrzucenia i nagany społecznej . Zareagowali jak ganione dzieci , które w geście samoobrony pokazują język . Jest to gest okazania lekceważenia i sprzeciwu , sprzeciwu przeciw wszystkim, którzy czynią im zarzuty , na przekór rozumowi . Taki gest uwalnia od presji i takie jest źródło nonsensu , którym przesiąknięty jest Nowy Testament .

Ówcześni geje znaleźli sposób . Stanęli w poprzek kultury . Ośmieszali ją , wypaczali jej podstawowe pojęcia i cieszyli się uwolnieniem . Dopiero w tym kompleksie zachowań znajduje swoje miejsce ukazywania zła jako dobra . Ta postawa umożliwiła podanie Gospodarzowi wesela "złej" wody , jako dobrego wina . W tej opowiastce nawet weselny kontekst odgrywa swoją istotną rolę . Dobro i weselenie się zostaje obrzydzone . „Odrzuciliście nas , więc wszystkie wasze radości są dla nas wstrętne”.

Współcześni geje zorganizowani dookoła NT

Kiedy "chrześcijanie" wyszli poza Izrael , ich "dorobek literacki" (NT) posłużył do zdobycia władzy ( to dalej byli geje , a i dzisiaj to są geje ) . Wtedy pojawiła się pokusa rozbudowania narzędzia NT i tak narodziła się doktryna kościelna z dobudowywanymi różnorakimi twierdzeniami, które miały wzmocnić oddziaływanie doktryny i uniemożliwić sprzeciw rozumu . Finalnym "osiągnięciem" było kuriozalne twierdzenie o nieomylności papieża , co nadawało jemu atrybut boski .

Ostatecznie to zaklinanie rzeczywistości okazało się nieskuteczne i zakończyło się przemocą Inkwizycji , i zanurzyło Doktrynę oraz Kościół w zbrodni . Rozumu nie sposób jest okiełznać , bo pochodzi od Stwórcy .

Tu zacytuję Witelona ( pierwszego polskiego badacza przyrody – we Wrocławiu jest ulica jego imienia ; autora dzieła o optyce „Perspektywy” ; lata 1290 ) , wykładał w szkole w Legnicy , nauki pobierał we Wrocławiu . Wiele lat studiował w Paryżu i Padwie . Po powrocie na Śląsk od 1274 roku był kanonikiem wrocławskiej kapituły katedralnej z nadanym przez Henryka IV Probusa uposażeniem w postaci podwrocławskiej wsi Żórawina. (Wiki) . Wielka znakomitość tamtych czasów) : „

"Wpływ boskich mocy na niższe byty cielesne odbywa się w sposób zdumiewający poprzez moce wyższe ... a w układzie substancji duchowych te niższe substancje oświecane są ( w miarę ich naturalnych zdolności dzięki duchowym wpływom ) przez wyższe substancje swego układu światłem , które bije ze źródła Boskiego Dobra , wszelkie pojmowanie z umysłu Boga, a wszelkie życie z Boskiego życia ." (Perspektywy cz.II przekład polski Ossolineum Studia Copernicana – dostępne Biblioteka Kujawsko-Pomorska >> tutaj )

Inaczej mówiąc , wszelka wiedza bierze się z boskiego natchnienia , a bieg zdarzeń życia przebiega według Jego woli . Wnikliwa obserwacja prowadzi do takiego właśnie widzenia całości i to u niego znajdujemy , i to jest godne najwyższej uwagi . Żył i działał w mieście , po którego ulicach chodzę . Poruszające doznanie .

Uderzający jest w jego słowach rozmach pojmowania struktury świata . Dostrzegam w nim podobieństwo do rozległości widzenia , jaki znajdujemy u Eklezjastesa ( Ekl 1:1-20 ) . W tych latach umysły wyzwalały się z oplątania przez NT . W tych samych latach żył Duns Scotus ( porównaj Prawo Dunsa Scotusa ) . Inkwizycja była reakcją na widoczny proces oświecenia i wyzwalania się umysłów z oplątania przez NT .

Reakcja

Dopóki NT służył do samoobrony , dopóty komponował się ze światem . Kiedy zamienił się w źródło władzy ( fałszywej , bo cofającej świat wstecz) , zaczął się proces niszczenia świata . Wtedy Stwórca powołał do istnienia Islam , który otoczył (dosłownie ) centrum chrześcijaństwa Rys1 ( „Islam dookoła Europy” ) , żeby kościół ograniczyć i uniemożliwić jemu dalszy postęp terytorialny . Na wschodzie Europy podobnego dzieła dokonała przemoc mongolskich najazdów , co zahamowało tam postęp chrześcijaństwa . Kościół rzymski został uchwycony i zastopowany na obszarze Europy . Następnie pojawił się ruch reformatorski Lutra i Kalwina , który zadał cios katolicyzmowi , a ten przetrwał jedynie na południu Europy . Współcześnie , kościół katolicki jest w odwrocie . Proces degradacji trwał 1700 lat .


Rys1 Islam dookoła EuropyMoja propozycja odnośnie gejów (>>tutaj ) (*3/)

Powracamy do punktu wyjścia , do nieszczęsnego ( bo niedoskonałego i powodującego ferment ) zapisu w Biblii . Pozwolę sobie uzupełnić go :

"Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Będzie to obrzydliwością dla ciebie " .

W tej formie usunięty zostaje pozór obiektywności oceny i zostaje otwarta furtka dla odmienności , która jest faktem . Ktoś homo spojrzy i powie : "dla mnie obrzydliwość to nie jest , doświadczam dobra " . Jednocześnie zachowana zostaje bariera mądrości : "nie rób tego , brzydź się tym , kieruj się tym naturalnym odruchem danym nam z góry dla ochrony" , z tym zgodzi się hetero .

Warto podkreślić ponownie , że zapis ten w formie dotychczasowej był dobry w niewielkiej części tylko . Służył on samoobronie społeczności dążącej do absolutnej doskonałości . Takiej absolutnej doskonałości nie ma , to tylko wyobrażenie .

Żeby umożliwić istnienie społeczności rzeczywistej , w której homo stanowią pewien procent , trzeba dokonać rozdziału uprawnień decyzyjnych oraz rozdziału obecności publicznej ( >>tutaj ) . Homo nie mogą ingerować w świat hetero . Nastąpi separacja , nie będzie kolizji , zaniknie wielka , spotęgowana niechęć wzajemna.

Jednym z ograniczeń , jakie wymieniam jest np. uniemożliwienie homo bycia sportowcami , piosenkarzami, aktorami itp. To nie wynika z chęci ograniczania ich naturalnej potrzeby ekspresji , ale z potrzeby wykluczenia ich oddziaływania publicznego na drugich . W ekspresji artystycznej , w mowie ciała , w kształcie produkcji artystycznej , chcąc nie chcąc , pojawia się ich preferencja seksualna . To jest automatyczne , tego nie sposób wykluczyć . Mimo woli stają się chodząca reklamą preferencji seksualnej . Nawet gdyby chcieli , nie usuną tego , a oni nie mogą reklamować swojej preferencji wśród hetero .

Homo mogą istnieć , bo są i zawsze będą , ale nie mogą „przeciągać” hetero do swojego świata homo .

Moje poglądy nie wynikają z tego , że ja gejów nie lubię .

Niektórzy są ujmujący i niekonfliktowi , jak na przykład Robert Biedroń , i pomimo tego , że odczuwam dystans , to jednocześnie wraz z dystansem pojawia się sympatia z dużą dozą ostrożności . Sprawia mnie przykrość , kiedy on jest ośmieszany . Jest członkiem naszej (mojej) społeczności . - Panie Robercie , niech się Pan trzyma, ale proszę zniknąć z publicznego życia .

Niektórzy byli (są) groźni , jak ten "co chciał odrąbywać ręce"(Cyrankiewicz) i takich chce się w sposób oczywisty separować , i nawet o cieniu sympatii mowy być nie może .

Jako dowód moich dobrych intencji ( są w pełni zgodne z planami Stwórcy ) podałem dozwolenie dla nich bycia naukowcami, badaczami przyrody - to działalność elitarna i niewątpliwie chwalebna . Tutaj obowiązuje rygor naukowy prezentacji swoich obserwacji i wypowiedzi . Fantazja i emanacja innością jest tym rygorem ograniczana i eliminowana . Za to ograniczeniem dla nich na tym także polu jest byciem szefem grupy ( tu bowiem pojawiają się interakcje ludzkie , nie ograniczane już rygorami nauki ) .

Gejowskie myślenie

Jest szalone . Świetnym przykładem Donald Trump i Netanjahu . Pierwszy podeptał całą "tradycję" polityczną i jak powiedział pewien polityk "z aureoli USA niewiele pozostało" ( "First Ameryka" , co mnie obchodzą inni ; co mnie obchodzi globalne ocieplenie , wychodzę z Porozumienia Paryskiego , pokazuję wszystkim język ; „jaki ja jestem skuteczny” ) .

Tacy idą "w poprzek" wszelkich norm , zachwyceni sami sobą . Tam , gdzie inni mają wątpliwości , oni ich nie mają i to ich napawa dumą - czują się super skuteczni . Dlatego też są trudno uchwytni i wymykają się kontroli , bo nie sposób przewidzieć ich kolejnych ruchów . Wejdą tam , gdzie kto inny by nie poszedł , bo szanuje normy .

Drugi z nich poszedł "na skróty" w poprzek doświadczeń polityki światowej ostatnich 70 lat . Zawiązał polityczne związki z kilkoma państwami arabskimi , korumpując ich przywódców ( ciemny lud okrzyknął go Cudotwórcą ) . Opinia arabska trzeźwo orzekła : "i co z tego , skoro rzesza Arabów myśli dalej po staremu" . Uprawia grę pozorów i wie o tym , że to pozory - tak pokazuje wszystkim język . ( jak w znanym skeczu "Ani Mru Mru" : "to tylko chłyt markentingowy ... ale dzjała" (pisownia oryginalna) ) .

Podzielił przy tym Żydów jak nikt inny dotąd . Trzeci już rok uniemożliwia funkcjonowanie państwu Izrael nie licząc się z rujnującymi skutkami swoich działań . Myśli tylko o sobie , bo jego horyzont myślenia nie sięga poza koniec jego nosa . Myśli jak dwunastoletni dzieciak , bo jest wiecznym chłopcem , bo jest gejem ( gay - ang wesoły *1/) - ten jego "przyklejony" uśmieszek . W pełni nieświadomy sianego zniszczenia . Podobnie jak u Trumpa , wieczne zadowolenie . Broda i nos do góry . Pełnia sukcesu i niezależności poglądów . Takich wesołość nigdy nie opuszcza .

Netanjahu mówi o sobie , że ratuje Naród i Państwo ( słowa jego syna ) , kiedy w istocie je niszczy . Dla gejów racjonalność ogółu nie istnieje . Ona nie ogranicza ich myślenia . Racjonalność hetero to myślenie całościowe , nakierowane na dalekosiężne konsekwencje , na wiele pokoleń do przodu , a oni myślą krótkoterminowo , na krótki dystans , na dystans własnego nosa i nieustannie „pokazują język” , okazując lekceważenie krytykom . Nie ma na nich sposobu , co najlepiej widzą dzisiaj w Izraelu . ( Dziwi przy tym postawa Rabinów , którzy go popierają . Widać , że utracili moralny kompas .)

Widowiskowy upadek Izraela miał już miejsce w przeszłości , a skutki trwają do dzisiaj . Salomon był gejem . Dlatego poszedł „w poprzek” ustaleń poprzedników . Ta historia powraca dzisiaj , w podobnej postaci .

To dowodzi , że izolacja gejów jest niezbędna ( według >>tutaj ) .

Kościół katolicki

W moich komentarzach nie unikam swojej niechęci do Kościoła . Trudno o "chęci" , skoro obciąża ich zbrodnia Inkwizycji, od której nigdy się nie odcięli , a nawet wręcz się nią szczycą ( porównaj wyznania B16 z roku 2015r : "działali w słusznej sprawie nie ewangelicznymi metodami" ( idiotyzm, ale i nieskrywane okrucieństwo ,"miły staruszek" ) - Hitler też mógłby się tak tłumaczyć ) . Jest wiele innych zarzutów , jak chociażby na naszym terenie działalność Krzyżaków ; także ogólna postawa sprzeczna z rozumem , także bezczelne psucie umysłów wiernych itd., itd. Są dalecy na kosmiczną odległość od pierwotnych chrześcijan, którzy tylko się bronili . Tych pierwszych też nie sposób hołubić , bo to była społeczna aberracja . Po prostu szkoda , że do tego musiało dojść , żeby narodził się NT .

Teraz trzeba to wszystko , po prostu , pozamiatać .Uwagi:

*1/ Gej to termin, który odnosi się przede wszystkim do osoby homoseksualnej . Pierwotnie termin ten oznaczał beztroski”, „wesoły” ( Wiki eng) .

*2/ ciekawe jest to , że esseńczycy ( odcięci , ale i odcinający się od kultury żydowskiej ) spostrzegli , że kalendarz księżycowy można zastąpić kalendarzem słonecznym ( i to było postępem ) i już częściowo oderwani od tradycji zrobili to ( >>tutaj , tutaj ) .

"Istotną cechą gminy (esseńskiej -m.) był kalendarz, który opierał się na układzie słonecznym składającym się z 364 dni, w przeciwieństwie do zwykłego żydowskiego kalendarza księżycowego, który składał się z 354 dni. Kalendarz odegrał znaczącą rolę w schizmie społeczności od reszty judaizmu, ponieważ święta i dni postu grupy były zwykłymi dniami pracy dla społeczności głównego nurtu i odwrotnie."

*3/ ( mój komentarz do Konstytucje 1 >>tutaj , podtytuł uzupełnienie – Oddzielam grupę homo od hetero 2021-02-09 23:20 ;  )

Teraz dwie istotne informacje uzupełniające, których w poprzednich komunikatach nie ma .

Pierwsza: jeśli osoba homo wejdzie w związek hetero i spłodzi dziecko , i pozostanie w tym związku , to od momentu poczęcia , po upływie trzech lat ( o ile uniknie aktów homo ) jej umysł na powrót będzie otwarty na problemy rodziny . Odzyska ona status hetero . Jednak jeśli następnie ponowi akt seksualny homo, to jej umysł znowu zostanie zamknięty i to znowu na kolejne trzy lata ( o ile w tym czasie pozostanie tylko hetero ) .

Druga: osoba , która odbyła akt seksualny homo przymuszona lub w poczuciu przymuszenia , nie doświadczy ograniczenia umysłu , o którym wyżej i zachowa status hetero ”Rzekome dzieło Leonarda - “Salvator Mundi” 2021-04-12 20:05 ;

W naszym marszu w poszukiwaniu stressu natykamy się na obraz "Salvator Mundi" , dzieło przypisywane przez niektórych Leonardowi da Vinci.

Wystawiony w wielkiej wystawie Leonarda w National Gallery w Londynie, w 2011-12. Obraz ten pojawił się w katalogu domu aukcyjnego z 2005 r., gdzie został wymieniony jako „After Leonardo da Vinci” ( wiki eng ) . Obecnie w posiadaniu Arabii Saudyjskiej .

Głośno jest o wątpliwościach co do autorstwa i rzeczywiście , dzieło to wnosi negatywne napięcie , jakiego dzieła Leonarda da Vinci nie wnoszą - autorem jest kto inny , ktoś bardzo negatywny . Zablokowałem jego wpływ , a pomimo to dzieło to dalej wnosi ujemny wpływ i to do tego stopnia , że nie pokazuję tutaj jego kopii , ( nawet tylko dla zilustrowania i krytycznej oceny , co wiązałoby się z jego powielaniem na serwerze ) , ale odsyłam do istniejących w internecie .

Skąd się bierze ten silnie negatywny wpływ ? Pochodzi to z treści oraz stosunku autora do postaci CHR-a , który to stosunek został oceniony negatywnie "w górze", u Stwórcy już w chwili powstawania obrazu , a więc około roku 1500 .

Symbolika

Omówimy symbole . Na obrazie widzimy znany gest prawej ręki ( porównaj Ślub w Canie i Dominik >>tutaj ) . Ten gest powszechnie nazywany jest „błogosławieństwem” , ale my już znamy niszczący charakter tego gestu ( ze Ślubu w Canie ) . W drugiej ręce CHR trzyma szklaną kulę , to nasz świat ( symboliczne przedstawienie świata jako kuli , co nawiązuje do widoku firmamentu ponad naszymi głowami ) . CHR dokonuje tej samej operacji ze "światem" , jakiej dokonywał z wodą w dzbanach (Ślub w Canie) . Napełnia świat (kulę ) czerwoną , negatywną formą CHI ( Z treści NT wywiodłem >>tutaj , rys3, że po napełnieniu świata "krwią" pije z górnej połowy tej kuli , jak z misy , jak z kielicha , to tzw. "św.Graal" - symbolika obecna w NT jest także obecna w tym obrazie ) .

Tułów jego jest przepasany ukośnie taśmami z wyrysowanymi ornamentami przypominającymi labirynty ( jak piersi współczesnych wojowników przepasane taśmami z nabojami ) . To NT z poplątanymi treściami i znaczeniami . To ten wszechobecny NT napełnia nasz świat czerwienią . Z tym tekstem wyruszył on w świat , by nim zawładnąć . To znowu symbolika , bo CHR jest tylko postacią literacką , a nie rzeczywistą osobą , kiedykolwiek istniejącą .

Twarz

Jest coś jeszcze , to jego twarz . Jest dziwnie pusta , jakby nieobecna i niewyraźna , jakby okryta jakimś woalem . W oku zdaje się zawisła łza . To twarz osoby w ogromnym stressie , w szoku , nieomal nieobecnej . To twarz geja odurzonego oskarżeniem , półprzytomnego , nieobecnego , dla którego świat utracił wszelkie treści i walory .

Jak zauważono " kula szklana jest pusta w środku" ( Issacson W. Wiki ). Taki wniosek dostarcza pogłębiona analiza światła przechodzącego przez kulę . Widać , że kula nie załamuje światła i dlatego fałdy szaty w tle nie ulegają odkształceniu .

Kula jest pusta , bo świat geja przestał istnieć . On został z niego wyrzucony . Dla niego świat utracił wszelkie znaczenia . Teraz on ten świat napełnia negatywną energią - jeśli pozostało w nim coś dobrego , jeśli nie-geje mają w nim swoje radości , to on je zniszczy , żeby nic z nich nie pozostało . W ten sposób rekompensuje sobie odrzucenie . Jeśli dla niego nie ma miejsca w świecie , to niech i pozostali zostaną z niego wyrzuceni .

Tu doszliśmy do stosunku autora zarówno do religii, do NT , jak i do autorów NT . Autor malowidła rozumie i USPRAWIEDLIWIA autorów NT oraz ich niszczące działania . Wszystkie przywołane w obrazie treści układają się w afirmującą całość .

Działo się to w chwili ( lata 1500) , kiedy niszcząca działalność Kościoła Katolickiego ( KK ) była juz widoczna powszechnie ( m.in. potworności Inkwizycji ) , i kiedy opór przeciwko KK był już silny , co zaowocowało następnie protestantyzmem .

I oto teraz , my współcześni powtarzamy i pochwalamy tę postawę autora , kiedy bierzemy to dzieło i stawiamy je w jednym rzędzie z innymi dziełami sztuki , które cenimy za ich wartości humanistyczne , za wkład w naszą współczesną kulturę . Zaistniało niebezpieczeństwo , że postawimy je w jednym rzędzie z dziełami Leonarda da Vinci .

Dyskusja wokół dzieła

Spór wokół dzieła dotyczy głównie autorstwa , a nie dotyczy treści i jej oceny . Umyka naszej uwadze treść tego obrazu , jak umyka naszej uwadze istota NT . Podobnie jak NT powinno zostać usunięte z obiegu publicznego , tak i ten obraz powinien zostać odrzucony i ponadto zniszczony . Kto go przechowuje , robi sobie krzywdę , bo afirmuje przedmiot naznaczony niechęcią Stwórcy . Tym znakiem niechęci został on naznaczony już w chwili powstania .

O NT napisałem , że był on wyrazem samoobrony gejów . W czasie kiedy powstawał nie był naznaczony odrzuceniem "z góry" . Wówczas mieścił się jeszcze w ramach protestu . Potem stał się narzędziem spryciarzy do zawładnięcia światem i wówczas został odrzucony "w górze" . To stało się po roku 350 , w konsekwencji uchwał soboru nicejskiego , który przekuł tekst NT w oficjalną doktrynę dla świata szkodliwą .

Przyjęte jest , że szkodliwe treści, jak np. Mein Kampf mogą być publikowane ,jeśli są opatrzone krytycznym komentarzem . Za takim myśleniem tkwi postawa , że wszystko , co powstało z umysłu ludzkiego jest historią , a tej zamazać nie sposób , a i nie wolno . W takim przypadku może to służyć przyszłym pokoleniom do zapoznania się z treściami szkodliwymi , żeby mogły one uniknąć ich powtórzenia . Kiedy jednak coś zaistniało tylko i wyłącznie z negatywnego impulsu , nie było uzasadnione w żaden sposób z uwagi na osobę twórcy , a jedynym celem było niszczenie , to takie dzieło nie miało przyzwolenia "z góry". Kiedy jedynym impulsem była czysta agresja , lub agresji akceptacja , w takim przypadku powinniśmy to "dzieło" zniszczyć . Takim przypadkiem jest "Salvator Mundi" .

Dobrym przykładem jest napis "dupa" na płocie , powstały w wyniku gniewnego impulsu . Nikt nie chroni pieczołowicie deski z tym napisem , nie oprawia jej w ramkę i nie wiesza na wystawie w muzeum . Ścieramy to "dzieło" po prostu mokrą ścierką .

I tak powinniśmy dzisiaj zetrzeć mokrą ścierką "Salvator Mundi" , a że ktoś , tam , gdzieś , zapłacił za niego 0,5mld$ ? to nic , przy szkodach jakie to coś czyni aktualnie i mogłoby uczynić jeszcze w przyszłości . Powtórzę , że wzdragam się przed trzymaniem tego w komputerze i ostrzegam każdego , kto to czyni .

Niebezpieczeństwo

To coś wdziera się obecnie usilnie do Luwru , za sprawą starań władz saudyjskich , które chcą uczynić swój wizerunek postępowym i światowym . Podobno MBS (Muhammad ibn Salman ) podarował już ten obraz nowemu muzeum w Arabii Saudyjskiej , któremu Luwr użyczył swojej nazwy . Te naciski na Francuzów przyniosły efekty , bo ( jak napisał NYT wczoraj ) :

" … kuratorzy Luwru potajemnie przygotowali błyszczące, 46-stronicowe podsumowanie wniosków z badań kryminalistycznych obrazu. O jego istnieniu po raz pierwszy poinformowała w marcu 2020 roku Alison Cole z The Art Newspaper . Zeskanowane kopie poufnego raportu stały się cenną własnością wybitnych ekspertów Leonardo na całym świecie, a The Times otrzymał wiele kopii. (...)

Jean-Luc Martinez, prezydent Luwru, był jeszcze bardziej zdecydowany.

Wyniki badań historyczno-naukowych przedstawione w tej publikacji pozwalają nam potwierdzić przypisanie dzieła Leonardo da Vinci” - napisał we wstępie. “ < koniec cytatu

W ten sposób obraz wybitnie negatywny wdziera się w szeregi dzieł wybitnie pozytywnych . To jest bardzo znaczne psucie kultury . To wprowadziło stress w całość Ziemi , w całej populacji .

Blokuję wpływ osób , które uznały ten obraz za dzieło Leonarda da Vinci . Ograniczenia na nich nałożone zostaną usunięte , kiedy odstąpią od tej opinii . Stress z tego źródła został usunięty .
powrót