powrót18-02-2011 23:30

Technika . Telewizja . Korekta wpływu . Zakaz telewizji 3D .

Dzisiaj będzie o telewizji . Na rysunkach poniżej pokażę jej wpływ na spadek energii w domu . Następnie wyjaśnię ten wpływ , a na końcu pokażę , w jakich okolicznościach i jak go zneutralizować .

Poniżej na Rys.1 widzimy współczesny system nadawczy telewizji z lat 80-tych ubiegłego wieku . Odbiorniki TV od jakiegoś czasu są już wówczas kolorowe . Interesuje nas powiązanie pomiędzy obecnością obrazu w domu , a stanem energetycznym domu . Sygnał telewizyjny dochodzi do jednego z domów , drugi jest go pozbawiony . Obydwa domy są to konstrukcje domu idealnego ( znak obok na to wskazuje ; dom idealny >>tutaj ) , a więc wyeliminowaliśmy wpływ konstrukcji na stan energii domu . Porównujemy obydwa domy i zauważamy silne obniżenie energii CHI w domu z telewizją .

Porównajmy to z sytuacją na Rys.2 . Jest to okres telewizji czarno-białej o dość niskiej jakości . Obraz był mało sugestywny i słabo uwodził wyobraźnię odbiorców. Starsi czytelnicy zapewne dobrze pamiętają tamte lata . Tutaj energia domu z telewizją jest obniżona ale nie tak silnie jak na Rys.1 .


Telewizja satelitarna , sygnał cyfrowy ( nie HD) , odbiornik kolorowy Rys.1


Lata 60-siąte w Polsce . Przekaz naziemny , analogowy , odbiorniki czarno-białe Rys.2

Skąd bierze się ta wyczuwalna różnica ?

Prawda o świecie

Podstawową sprawą dla każdej żywej istoty na Ziemi jest prawidłowe rozpoznanie otaczającej rzeczywistości . Ta , która tego nie potrafi , ta ginie .

Człowiek otrzymał zdolność tworzenia obiektów . Otrzymał także zdolność poznawania skutków swoich działań i ich oceny . Sygnałem skutków negatywnych jest poczucie brzydoty , poczucie sztuczności , nieprawdziwości , zbyteczności , nawet śmieszności itd. To są efekty w sferze naszych myśli i ocen . Fizycznie możemy odczuwać zmęczenie, zniechęcenie , strach , zimno , poczucie pustki . Takie są objawy obniżenia energii CHI .

Pierwszym bardzo negatywnym przykładem była rzeźba figuralna , podobna do zwierzęcia lub człowieka . Była stosunkowo łatwa do wykonania i na tym przykładzie człowiek zetknął się z silną reakcją odrzucenia tego, co fałszuje rzeczywistość , co sprowadza umysł na manowce . Rzeźba , to dzieło ludzkie , powoduje w swoim otoczeniu silne negatywne zmiany . Zmiany te polegają na obniżeniu energii wokół figury , na dużym obszarze , w promieniu nawet kilometra . Są to obserwowalne fizyczne efekty . Ponieważ wysoki stan energii CHI jest pożądany , i ponieważ jej stan w danym miejscu zależy od woli Stwórcy , więc , mówiąc językiem biblijnym powiemy , że : 'Bóg(Stwórca) cofnął swoje błogosławieństwo , bo rzeźba mu się nie podoba ' . Patrz zapis w Dekalogu ( Wj 20:4 ) .

Wynalazek telewizji wprowadził w nasz byt obraz telewizyjny . Od początku jego sugestywność była stosunkowo niewielka . Czarno-biały , blady , silnie pocięty poziomymi paskami , nie uwodził wyobraźni . Czyli stopień iluzji był na tyle nieznaczny , że nie zwodził , nie mamił , nie odrywał od rzeczywistości . W międzyczasie włożyliśmy spory wysiłek w to , żeby stopień iluzji wzrósł . Najpierw telewizja kolorowa . Potem kolorowa HD . Następnie kolorowa , HD i przestrzenna (3D , trójwymiarowa ) . Możemy domyślać się , że w miarę postępu iluzji pojawiała się coraz silniejsza reakcja odrzucenia , w postaci obniżenia poziomu CHI oraz wzbudzenia CHI negatywnej . Taki rozwój zdarzeń obserwujemy na obu powyższych rysunkach , które dzieli od siebie wiele lat rozwoju techniki telewizyjnej . Od obrazu prymitywnego czarno-bałego , do obrazu dużo doskonalszego technicznie , kolorowego . Od słabej reakcji ubytku CHI , do silniejszej reakcji .

Stan obecny przedstawia Rys.3 . Kolorowa telewizja HD , odbiorniki LCD ( również plazmowe ) . Stan następny kolorowa telewizja przestrzenna .Rys.4 . Przyglądamy się stanom energetycznym budynków z TV.


Telewizja HD , wysokiej rozdzielczości – odbiornik Rys.3


Telewizja przestrzenna 3D Rys.4

I znowu mamy okazję do porównań . Na Rys.3 , obniżenie energii w domu z telewizorem HD jest znaczniejsze niż na poprzednim Rys.2 . Jednak to , co dzieje się w domu z telewizją przestrzenną , jest już bardzo nieprzyjemne . Wyczuwalna jest ponura atmosfera i mocna negatywna wibracja .

Rozwój reakcji na obecność telewizji w domu , od rysunków 1 i 2 , aż do rysunku 4 , to sygnał od Boga ( Stwórcy) , że robimy sobie rzeczy niedobre , które nam szkodzą .

Neutralizacja

I znowu , podobnie jak w przykładach z budynkami , otrzymałem 'z góry' sposób na neutralizację . Jak poprzednio są to plakietki w różnych kolorach , do nalepienia w miejscach dekodowania obrazu telewizyjnego . Tutaj uwaga , otrzymaliśmy 'z góry' zezwolenie na używanie telewizji do poziomu HD włącznie ale nie dalej . Telewizja przestrzenna została wykluczona jako zbyt sugestywna dla naszego umysłu . Z tej zabawki musimy więc zrezygnować .

Przedstawię poniżej dwie plakietki : dla telewizji kolorowej ( nie HD) i dla telewizji kolorowej HD .


Plakietka dla telewizji kolorowej ( nie HD) Rys.5


Plakietka dla telewizji kolorowej HD 1080 Rys.6

Wymiary plakietek jak poprzednio 30 x 30cm , jeśli będą umieszczane na budynkach , a będzie to miało miejsce w przypadku kablówek i wówczas umieścić ją należy na ścianie stacji czołowej . Robimy to wg tej samej reguły jak w 2/ . Umieszczenie plakietki na stacji czołowej zabezpiecza wszystkich użytkowników sieci . Jeżeli odbiór jest naziemny lub satelitarny , plakietkę umieszczamy na antenie ( wówczas jej wymiar 7 x7 cm ) , skierowując ją przednią stroną naprzeciw nadchodzącej CHI ( 2/ ) . Rys.7 pokazuje moją antenę z plakietką .

Obecność plakietki sprawiła , że obraz zyskał , stał się spokojny , a uprzednio wyczuwalne było napięcie przy oglądaniu . Umieszczenie plakietki okazało się łatwe , bo antena zwrócona jest w kierunku płdn. , a jej wygięty brzeg spełnia wymóg ukierunkowania na płdn.-wsch.czyli naprzeciw strumienia CHI . Podobnie jest dla anten Cyfry+ .


Plakietka dla telewizji kolorowej HD 1080 na antenie Rys.6

Poniżej pokazuję efekt umieszczenia plakietki : 1/ na stacji czołowej kablówki analogowej ( >>tutaj ) i 2/ na antenie prywatnej odbioru satelitarnego ( nie HD >>tutaj ; HD >>tutaj ) . Tym razem wykorzystuję do tego rysunki .

We wszystkich przykładach sytuacja po lewej stronie jest podobna , bo nieunormowana . Po drugiej stronie już jest unormowana przy pomocy plakietki .

Najpierw rysunek lewy . Porównujemy dwa budynki po prawej . Prawy służy jako punkt odniesienia , a lewy z TV ma obniżoną energię .

Teraz rysunek prawy . Wszędzie znajdujemy plakietkę o odpowiednim kolorze . Sprawdzamy budynek z TV i energia w nim już jest taka sama jak w budynku porównawczym bez TV . Na antenach jest kropka ( znak plakietki) .

W przypadku kablówki znak plakietki jest umieszczony na budynku stacji czołowej . W stacji czołowej dokonuje się dekodowanie sygnału odebranego z satelity . Potem , ten zdekodowany sygnał jest rozprowadzany po całej sieci kablówki . Nie ma potrzeby umieszczania plakietek u odbiorców kablówki .

Podsumowanie

Widzimy , że w miarę doskonalenia jakości obrazu telewizyjnego wzmagała się reakcja w postaci obniżenia CHI oraz pojawiała się coraz silniejsza CHI negatywna . Wnioskujemy z tego , że iluzja , jaką stwarza obraz telewizyjny jest dla nas szkodliwa i 'nie podoba się to Bogu (Stwórcy)' . Otrzymalismy zezwolenie na używanie telewizji HD ale jest to graniczna forma rozwoju obrazu telewizyjnego . Nie jest przy tym ważne , czy sygnał pochodzi z satelity , czy z nadajnika naziemnego . Z telewizji przestrzennej musimy zrezygnować .

Podobne rozumowanie dotyczy przestrzennych gier komputerowych . Zupełnie osobnym , chcoiaż technicznie powiązanym problemem jest pole elektromagnetyczne wytwarzane przez nadajniki . Obecnie wykorzystywane częstotliwości są szkodliwe . Istnieją pasma bezpieczne ale o tym w kolejnym odcinku .<<>>

5/ Budynki użyteczności publicznej cz2 . Korekta wpływu . 16 lutego 2011 14:00

4/ Budynki użyteczności publicznej . Korekta wpływu . 15 lutego 2011

3/ Budynki wielorodzinne i świątynie . Korekta wpływu . Usytuowanie względem strumienia CHI 13-02-2011

2/ Budynek jednorodzinny, wolnostojący . Korekta wpływu . Usytuowanie względem strumienia CHI 11-02-2011

1/ Oddziaływanie obiektów z otoczeniem . Budownictwo 10-02-2011powrót