powrót8-03-11 13:30Pojazdy/2 . Reakcja w zetknięciu strumienia CHI z poruszającym się pojazdemDo artykułu ( >>tutaj ) dołączyłem fotografię widma energii CHI ( czytamy ki ). Jest ono subtelne i nie widać go wyraźnie na tle innych bodźców wzrokowych , docierających do nas z otoczenia . Dlatego robiłem fotografie w słabym świetle . Starałem się następnie wydobyć ten sygnał spośród innych . Efekt nie był jednak imponujący .

Nasze widzenie świata zostało przytłumione przez fałszywą religię . Człowiek żyjący w naturze dostrzegał subtelne zjawiska . Ponieważ jednak kapłani tracą systematycznie swoje wpływy ( wiosna tego roku jest przełomowa ) , więc nastąpił obecnie moment , w którym powinniśmy odzyskiwać przyrodzone zdolności postrzegania .

Pomyślałem , że skoro ja to widzę , to jeśli wskażę postać tego widma na zwykłej , nieprzetworzonej fotografii , to wielu spośród was będzie miało szansę popróbować to zobaczyć . Tym razem należało wykonać fotografię w dobrym oświetleniu .

Dobrego materiału dostarczają poruszające się samochody . Jak już wspominałem , samochody nie mają kształtu rozpoznawalnego jako obiekt swojski , więc CHI silnie kumuluje się w punkcie zetknięcia z nimi , kiedy się poruszają . Najlepszy efekt udało się wydobyć w sytuacji , kiedy strumień CHI był skierowany na przedni narożnik pojazdu, pod kątem 45 stopni do kierunku ruchu ( >>tutaj fragment ulicy Strzegomskiej , na której robiłem fotografie , z zaznaczeniem kierunku strumienia CHI i miejsca , skąd robiłem zdjęcia ; samochody wyjeżdżały spod wiaduktu , pozostając w cieniu , co chyba sprzyja widzeniu efektu ).

Na ich przodzie , po ich prawej stronie ( po naszej lewej) , pojawia się w trakcie ruchu widmo CHI , (zdjęcie 1,8MB >> tutaj , zaznaczenie dodane ręcznie w celu pokazania , co możemy zobaczyć ) .

Na fotografii pełnej , w formacie bezstratnym .TIFF , możemy obserwować samodzielnie to widmo , bo ono tam znalazło swoje odbicie (fotografie , obie 9MB ; >>foto1 i >>foto2 ) . Element światłoczuły okazał się więc dostatecznie wrażliwy (!) dla wychwycenia subtelnej CHI (Zdjęcia wykonane aparatem Nikon D3100. Fotografia musi być zrobiona w formacie bezstratnym ( RAW, TIFF), bo JPG gubi tę informację )Możemy też dokonywać takich obserwacji samodzielnie , chodząc ulicami . Wszystkie przejeżdżające samochody mają to dość wyraźnie na przodzie , o ile jadą naprzeciw CHI . Te o większych maskach , jak autobusy , ciężarówki , mają tego więcej . Widmo znika , kiedy samochody stoją .

Kiedy samochody poruszają się w innych kierunkach względem CHI efekt występuje słabiej od strony kierunku jej strumienia ( na terenie Europy , w tym całej Polski , strumień CHI napływa z południowego wschodu ) . Gdyby samochody były wpasowane w otoczenie ( były swojskie dla CHI jak zwierzęta) , to efekt by nie wystąpił . Życzę owocnych obserwacji .powrót