powrót

2019-03-22 13:15

Brexit. Odpowiedzialność za brak zdecydowania Wielkiej Brytanii ponosi UE. Tusk odkrywa to , co wie

Informacja zamieszczona patrz TVPinfo :

Odpowiedzialność cały czas spoczywa po stronie brytyjskiej- to podtytuł od portalu informacyjnego , który oddaje jedynie powierzchowny sens wypowiedzi Tuska .

początek cytatu>>

Odpowiedzialność za przebieg brexitu cały czas spoczywa na stronie brytyjskiej; to, że jesteśmy ciągle gotowi szukać pozytywnego rozwiązania, to dobry znak - ocenił po szczycie UE szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

 • Cały ten wielomiesięczny niepokój co do przyszłości naszych relacji jest głównie spowodowany niezdolnością zbudowania jakiejś większości w Wielkiej Brytanii na rzecz jakiegoś konstruktywnego rozwiązania. Tu nasi partnerzy, mówię o 27, wykazali cierpliwość, zrozumienie i gotowość do współpracy, nawet jeśli to kosztuje sporo nerwów i nawet jeśli to jest nie bardzo zrozumiałe dla ludzi – powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu Tusk. <<koniec cytatu

  Wyróżnione słowa układają się w treść :

  Odpowiedzialność unii jest . Ten niezdolności zbudowania rozwiązania . Tu ,mówię o 27, jest

  Tusk wyjawia , że odpowiedzialność za impas w Wielkiej Brytanii jest dziełem urzędników Unii ( porównaj Brexit. Umowa wyjścia Wielkiej Brytanii nieważna . Tajani odkrywa to , co wie , gdzie odpowiedzialnością obciążyłem Unię ) .

  Znamienne , że Tusk wykluczył Brytyjczyków z grona partnerów , a przecież ONI jeszcze nie wyszli . Tusk “zapomniał” , że Brytyjczycy dalej są partnerami (!) , złamał więc zasadę partnerstwa I to wielu aspektach , podobnie jak wielu innych unijnych przywódców , którzy razem z Tuskiem I premierem Irlandii uknuli tę pułapkę .

  Mowa ujawnia prawdę o nas, czy tego chcemy , czy nie . Udawanie nic, nikomu nie pomoże .

Mowa kłamiącego jest jak zagadka, którą można rozwiązać ( o zagadce >> tutaj , rozdział Zagadka) , jest ona jak wykrywacz kłamstw .

Ekl 12.13

Bój się Boga Stwórcy i przestrzegaj praw , bo w nich jest człowiek

Uwagi:

1*/

Nasz język jest wielowarstwowy. W ciągu słów, które wypowiadamy , we wnętrzu niektórych słów, mogą zostać wyróżnione pojedyncze litery, które ułożą się w słowa, niezauważalne wprost dla słuchacza, jednak odczuwalne i odciskające swoiste piętno na całej ich treści. Także całe , pojedyncze słowa mogą tworzyć odrębną treść i tak jest tym razem .

Tę cechę naszej mowy opisuje Michael Drosnin w książce 'Kod Biblii' Wyd.CiS 1998.

Drosnin analizuje i omawia treści, którymi przemawiał Bóg do proroków. W nich odnajduje ciągi liter, rozsiane w długich fragmentach tekstu. Układają się one w sensowne całości, z których można odczytać przyszłe zdarzenia. Na stronie 28 czytamy : 'Biblia jest jak olbrzymia krzyżówka. W niej zaś od początku do końca tekstu, zakodowane są słowa łączące się w ukrytą opowieść.'”powrót