powrót

Wrocław 2020-02-29 17:15

Pandemia

Powszechna reakcja na pojawienie się wirusa COVID-19 i jego rozpowszechnienie się pokazuje jedno , niską świadomość tego, czym jest nasz świat . Niewątpliwie będzie więc celowe zacząć od opowieści o ziarnku piasku , bo uświadamia ona , że nasz świat jest stworzony w najmniejszym swoim fragmencie i nic na nim nie jest przypadkowe . Sądzę , że nigdy dość przypominania tego ( szerzej o tej opowieści >>tutaj oraz o przemocy w naszym świecie , której sobie wzajemnie nie szczędzimy i co z tego wynika . Tam powiedziałem wszystko , więc szkoda by było to powtarzać. Tutaj sama opowieść ) .

Ziarenko piasku Pewnego razu rabbi Bunam wraz z uczniami poszedł za miasto . Pochylił się , podniósł ziarnko piasku , po czym przyglądał mu się przez chwilę , a następnie odłożył je z szacunkiem , dokładnie w to samo miejsce ."Kto nie ufa - rzekł - że Bóg-Stwórca chce , aby to ziarenko piasku tutaj właśnie leżało , ten nie ufa Stwórcy i Jego aktowi stworzenia . ( z Opowieści Chasydów Martina Bubera )


Tak więc po pierwsze i najważniejsze ta choroba nie jest przypadkowa . Stwórca-Bóg dał nam PRAWO i jeśli go nie przestrzegamy , to niszczymy siebie, zwierzęta , rośliny i prowadzimy do katastrofy Systemu Życia (SŻ) Zwierzęta żyją w ciągłym stresie spowodowanymi naszymi działaniami ( te nieszczęsne nietoperze, obwiniane o epidemię , to trzęsą się po prostu z ciągłego strachu , którego źródła nie rozumieją ). W ich organizmach powstaje wirus , który zwrotnie zaraża i uśmierca nas , nas , którzy jesteśmy przyczyną jego powstania . Sprawca zostaje uśmiercony . Koło się zamyka , równowaga zostaje przywrócona . Bardzo wielu z nas przyczyniło się do obecnej złej sytuacji , a dla innych, bardzo wielu , jest to sytuacja niemożliwa już do wytrzymania . Niektóre narody przyczyniły się bardziej , a inne mniej .

Lista naruszeń PRAW jest długa . Straszenie sąsiadów rakietami ( zwykłymi , manewrującymi, supersonicznymi ,Tomahawk, Kindżał , co za różnica - Rosja, Chiny , USA ). Krzywdzenie kłamstwem - Putin, Netanjahu . Ukrywanie prawdy . Łamanie praw człowieka – Chiny wobec Ujgurów i Hongkongów , Izrael wobec Palestyńczyków . Brutalne tłumienie oporu – Rosja , Chiny ( plac Tiananmen , Hongkong ) . Kłamliwe religie ( chrześcijaństwo, islam ) . To wszystko znalazło swoje miejsce w budowie wirusa .

Podatność na zarażenie jest różna w różnych krajach . Zwróćmy uwagę na główne miejsca epidemii . Chiny przodują wybitnie jako największy agresor w regionie , ale i na Ziemi . Następnie pojawiła się Japonia ( shinto i cesarz , rzekomo w prostej linii potomek bogini Słońca Amaterasu – mamy fałszywą religię i cesarza-boga ). Potem Korea Płdn i sekta chrześcijańska z samozwańczym bożym posłannikiem – centrum zakażeń . Potem Włochy , które dają schronienie głowie kościoła katolickiego na wydzielonym obszarze Rzymu - o fałszu tej religii piszę od 18 lat (!) >tutaj . I na końcu pojawił się Iran z Islamem , również religią fałszywą , pod której dyktando rządzą krajem . Stwórcy-Bogu nie podobają się fałszywe religie . Inne państwa też je kultywują (!).

Podatność narodu na zachorowanie można określić liczbowo . Pokazuję to w tabeli .


Podatność

Państwo

31.12.2019

23.01.2020

29.02.2020

Chiny

1,9

7

9,99

Japonia

0

0,8

2,9

Korea płdn

0

0,8

3,9

Włochy

0

0,1

2,9

Iran

0,1

0,8

3,9

Niemcy

0,1

0,2

0,8

Francja

0,1

0,2

0,8

USA

0,1

0,18

0,8

Rosja

0,1

0,5

0,8

inni

-

-

-Proces jest dynamiczny . Negatywna ocena rozciąga się na większą ilość państw i potęguje się z czasem , i będzie rosła . Pojawi się podatność u „innych” . Swój udział w przemocy mają Niemcy ( dążenie do dominacji w UE ze stratą dla mniejszych państw; kłamstwa polityki historycznej; winy za IIWŚw ) , Francja ( dążenie do dominacji w UE podobnie jak Niemcy ) , USA ( bezwzględne, zaborcze dążenie do górowania nad wszystkimi dookoła i zagarnianie dóbr do siebie ), Izrael ( bezprawne rozpychanie się w Palestynie z oczywistą stratą dla trzech już (!) pokoleń miejscowych mieszkańców – termin na refleksję minął kilkanaście lat temu ).

Ocena narodów powstaje „w górze” u Stwórcy i jest u mnie . Od niej zależy podatność .

Co mogę poradzić zagrożonym ? To wycofanie się z tego , co „Bogu się nie podoba”.

Odejść od fałszywych religii , czyli zlikwidować działalność fałszerzy – uznać za nielegalne : kościoły chrześcijańskie i meczety . Skorygować wizerunek cesarza (Japonia) , który jest zwykłym człowiekiem i napięcie w Japonii zniknie . Zlikwidować armie , które służą tylko i wyłącznie wzbudzaniu strachu wśród sąsiadów – tu pomoże tylko likwidacja , bo żadne pokojowe deklaracje nie ujmą straszliwej niszczącej mocy tysięcy głowic nuklearnych czy dziesiątków tysięcy czołgów ; wystarczy zadeklarować likwidację i ją rozpocząć , ocena zmieni się – to potrwa parę lat .

A co do Izraela , to Żydzi powinni się stamtąd wynieść , dla dobra Palestyńczyków i okolicy . Jeśli w poniedziałek Netanjahu dojdzie ponownie do władzy , to Izrael przemieni się z państwa przestępczego w państwo rozbójnicze , bo Netanjahu to polityczny rozbójnik .

Ekl1.2 Wszystko płynie, zmienia się, przekształca w swoje przeciwieństwo - rzekł

- To prawda, że doświadczamy ulotności, przemian i utraty

( Nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki , bowiem przy drugiej próbie rzeka jest już inna . I taki właśnie błąd popełnili Żydzi , powracający do Palestyny jako zbiorowość , szukająca schronienia w przeszłości )Stanęliśmy przed koniecznością dokonania gruntownej poprawy .powrót