powrót

2017-03-17 14:05

O PKiN , zwanym dziwacznie , a tandetnie „pałacem” - bo nie możemy swobodnie oddychać ; uzupełnione 2017-03-17 19:40 , na dole

Napisano o nim krytycznie już wszystko i pod projektem jego unicestwienia podpisały się całe tłumy osób , posiadających mnóstwo słusznych argumentów ( można sobie poczytać chociażby na Wikipedii ) .

A jednak stoi sobie „toto coś” dalej już 62 lata , a czym to jest , napisałem dokładnie >>tutaj . Dar Józefa Stalina(J.S.) i noszący jego imię (!) . Trzeba więc go co roku malować na nowo i przewiązywać czerwoną wstążką , wbrew Konstytucji RP (!) - to po co ją mamy ? jestli tylko kawałkiem papieru popaćkanym czarnymi kropkami ? Tego dowodzimy każdego dnia od chwili jej sporządzenia , niestety .

Dla ścisłości , bo może są dalej niezorientowani , przytoczę parę podstawowych argumentów za unicestwieniem . W Wikipedii czytamy: "J.S. postrzega się jako jednego z największych tyranów i ludobójców w dziejach Rosji i świata". Dalej nie cytuję , sami sobie przeczytajcie , kto tego nie wie . No i stoi gmaszysko „jego imienia” w centrum stolicy , prezent od potwora - wstyd , ale i ból , i sponiewieranie .

Jeszcze o liczbie ofiar systemu , który stworzył , strona podaje szacunkową liczbę od 43 do 50 milionów osób . Taki proto-Polpot , tylko gorszy , ale porównanie z Pol-Potem trafi być może niektórym bardziej do przekonania , bo historycznie świeższy i sporo było o nim w mediach i mamy do niego „swobodnie wstrętny” stosunek . I jeszcze to :"Współcześnie przypuszcza się , że polityk miał paranoidalny stosunek do własnej osoby, możliwe, że był dotknięty psychopatią ". Nic tylko wariat z siekierą , mówiąc popularnym językiem , i od niego prezencik .

Jednak ostatecznie przeważa argument , że PKiN jest elementem propagandy komunistycznej . Nie jest on tylko symbolem komunizmu , ale on go propaguje (!) , a komunizm jest najgorszą z ideologii , czego dowiódł właśnie w Rosji .

Zaliczyłem” już trzech Prezydentów , którym to całkowicie nie przeszkadzało (>>tutaj , pod hasłem Andrzej Duda ) - nie przeszkadzało im łamanie Konstytucji RP czyli prawa (!) . Gorliwcy jacyś wpisali "toto" na listę zabytków w 2007 roku , wstyd i hańba . Smród od tej "swastyki" ( też wymieniona w Konstytucji w ramach nazizmu, niech więc użyczy swego uroku PKiN ) czuję u siebie we Wrocławiu , a rozlega się wszędzie , niestety także poza Polskę ( świadcząc ,że jesteśmy dalej ubezwłasnowolnieni ) . Tak rozwodzę się nad urokami psycho-fizycznymi tego obiektu , bo są dalej tacy , gotowi żyć obok tego jeszcze z tysiąc lat . Dwóch ostatnich Prezydentów nie odpowiedziało na list w ogóle , a odpowiedź pierwszego była z gatunku „odwal się”.

Podobno ruszyć tego cholerstwa nie można , bo mają tam siedzibę liczne instytucje ( jeden z pseudo-argumentów ), bardzo liczne ojoj (1*/), i zapewne czują się tam godnie bardzo . To ja te instytucje ( ich zarządy, dyrektorów ) razem z administratorem obiektu ( prezes i vice ) oraz z tym Naczał-Konserwatorem ( co to wpisał to cholerstwo na listę zabytków ) , ja ich wszystkich razem wykluczam z życia publicznego do czasu , aż się stamtąd wyniosą , a tego "konserwatora" do czasu , aż złoży podanie o wykreślenie z listy , bo Naczelnym Konserwatorem jest dzisiaj kto inny ( niech kopię tego listu przyśle do mnie ) . A jeszcze dodatkowo będę pamiętał tak samo , także o tych , którzy ochronę temu potworkowi ideologicznemu i budowlanemu będą dawali w przyszłości ( Na Wikipedii jest wymienionych parę dostojnych osób z przeszłości , ale ograniczę się do przyszłości ) .

A jak już się wszyscy wyniosą , dla swojego dobra , bo źle im tam będzie , to wyburzymy to coś , chyba , że w międzyczasie pójdzie po rozum do głowy , chociażby jakiś minister sprawiedliwości , jak nie ten to następny , co to zna konstytucję RP na wylot ( ten chyba nie zna ) .

O konieczności wyburzenia przypomnę ministrowi Budownictwa i Infrastruktury oraz Ministrowi Sprawiedliwości , kiedy już oddam im władzę ( póki co ją utracili >>tutaj ) , chyba że nie oddam , to wtedy zwrócę się do następnych .

Kiedy toto zniknie , to będzie to wspaniały dzień , bo zamiast smrodku komunizmu i rosyjskiej dominacji , w końcu poczujemy rozlewającą się falę świeżości po polskiej ziemi .

Zagraniczne wpływy

Ktoś napisał , że ten obiekt jest reliktem nieistniejącej ideologii . Myli się on , ta ideologia dalej istnieje . W Rosji mają partię komunistyczną ( 20% głosów w dumie ) . To z Rosji rozlega się najsilniej głos wsparcia dla ichniego ideologicznego tworu . Kochają go na równi z setkami swoich pomników , a może właśnie ten najbardziej , dlatego ma on tutaj tak silne wsparcie i wydaje się być nie do ruszenia .

Dlatego będę pamiętał także o tych osobach w Rosji , które będą wspierać podtrzymywanie bytu PKiN . Im także nadam kwalifikację identyczną z obecnymi użytkownikami tego obiektu , aż im się tego wspierania odechce .


1*/ PKiN , lista instytucji i osób odpowiedzialnych za ich funkcjonowanie :

Maciej Czeredys ( wpisał na listę zabytków )

osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie samego PKiN ( spółka ) prezes i v-ce

osoby odpowiedzialne za teatry - dyrektorzy

za uczelnie - rektorzy i jeden prezydent ( colegium civitas)

za muzea - dyrektorzy

za kawiarnie , restauracje - szefowie

za „Akademia tańca Sulewscy” , Pan Sulewski

warsaw dance” - fundacja Movementum prezes Mazliah Irad

urząd pocztowy - poczta Polska spółka SA ; prezes Przemysław Sypniewski , Przew. Rady Nadzorczej Magdalena Szymczuk


Czy to sprawiedliwe ? ; uzupełnione 2017-03-17 19:40

Może zdarzyć się , że dotychczasowi użytkownicy PKiN poczuję się urażeni , że ktoś pozbawia ich lokum . Jakim prawem - zakrzykną . To jest przemoc !

Powiem tak. Uwiliście sobie gniazdko w prezencie Stalina , jak małe myszki w pudełku dobrego wujka ( kim był , patrz wyżej ) . Powinno wam to wszystko wyjaśnić , ale jeśli nie , to pomyślcie, że w chwili powstania PKiN Rosja była najeźdźcą ( 17 wrzesień 1939 ) , koalicjantem Niemców ( pakt rozbioru Polski Ribentrop-Mołotow) oraz zaborcą aż do roku 1989 , a wojska radzieckie opuściły Polskę dopiero 17 września 1993r.

A jeśli to nie wystarcza , to pomyślcie o tych milionach rodaków , stratnych z powodu istnienia PKiN. Jeśli to dalej nie wystarcza , to następnie pomyślcie o tych bardzo wielu , którzy bezskutecznie walczą od lat o usunięcie PKiN , a wam on się spodobał (!) i pomieszkujecie w nim , i tym legitymizujecie jego istnienie. Jeśli to dalej mało , to pomyślcie , że ten obiekt jest narzędziem zniewalania naszej Ojczyzny .

A jeśli i to wam mało ( już brak mi pomysłów ) , to przypomnijcie sobie , kiedy Polska była pod jarzmem Hitlera , zniewolona przez Niemców i , niestety , nie wszyscy to rozumieli i chodzili do kina ( bo to fajna rozrywka ) , w którym leciały materiały propagandowe niemieckie , to wówczas powstało obiegowe hasełko "tylko świnie siedzą w kinie ".

Dalej nie będę ciągnął wątku , bo jeśli któreś z was dotąd nie pojęło , że PKiN powinien być zbojkotowany , to ja wyczerpałem argumenty .

Pomieszkiwanie w jego wnętrzu jest złem , bo dokonuje się wbrew woli ujarzmionego narodu , bez uwzględnienia cierpienia rodaków . Tym bardziej tam nie powinno robić się karier , a jest tam kilka teatrów , kilka uczelni wyższych , i są to instytucje kulturalne z założenia , więc gdzie podziała się wasza wrażliwość społeczna i historyczna ?

Jako dzieciak byłem tam w Muzeum Techniki, byłem też wysoko na piętrze widokowym, ale wtedy byłem dzieciakiem . Dzisiaj nie wszedłbym do tego budynku , a nawet nie zbliżył bym się do niego bardziej niż na 400m , bo dla mnie jest on teraz obleśny .To wszystko kwestia świadomości .
powrót