powrót

2019-04-08 11:30

Strajk nauczycieli

Wczoraj późnym wieczorem Rząd podpisał z NSZZ „Solidarność” umowę, w której zawarto szereg propozycji dla personelu szkół domagającego się podwyżek . Propozycje te ocenione zostały u Stwórcy-Boga „w górze” na +9,8 w skali 0 do 10 , co jest dla Rządu świetnym wynikiem – śmiało można powiedzieć , że rządowe rozwiązanie jest wręcz idealne ( najwyższą jakość , już w pełni zadowalającą osiągamy dla oceny powyżej +8,8 ) .

w TVPINFO czytamy :

Przebudowa całego systemu”. Co rząd zaproponował nauczycielom?

    Druga część zaproponowanego przez rząd porozumienia zmierza ku przebudowie całego systemu, nie tylko wynagradzania nauczycieli, ale również „doszusowania” do standardów europejskich, jeśli chodzi o podwyższenie pensum – powiedział w niedzielę w programie „Strefa starcia” na antenie TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.W niedzielę wieczorem w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli strony rządowej i central związkowych poświęcone sytuacji w oświacie. Po zakończeniu rozmów strony poinformowały, że NSZZ „Solidarność” przyjęła propozycję rządu, a Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych ją odrzuciły.

<<koniec cytatu

Kontynuowanie strajku jest nieuzasadnione i uderza w funkcjonowanie oraz stabilność naszego Państwa.

Nie może być tak , żeby jakaś grupa zawodowa stawiała żądania przekraczające możliwości Państwa, czyli całości Obywateli, których dochody też są przecież ograniczone. To jest postawa egoistyczna.

Zawód nauczyciela cieszy się szczególnym społecznym poważaniem i osoby z tego środowiska czerpią stąd poczucie godności i uprzywilejownia, co z kolei zwiększa moc przetargową tej grupy zawodowej .

Dla przywrócenia sprawiedliwości społecznej oraz dla zapewnienia stabilności Państwa, ich pozycja społeczna zostanie zmieniona, a ich życie potoczy się torem stosownym dla osób niegodnych zajmowanych miejsc. Utracą oni nienależne im poczucie godności i uprzywilejowania i odtąd będzie im towarzyszyć poczucie zagrożenia , którego dotąd nie doświadczali. Wpłynie to na ich przyszłe losy .

To są przykre odczucia. Można nazwać to „boską karą”, bo jest to karą za egoizm , ale dobrze będzie nazwać to „degradacją” właściwą dla ich postępowania . Degradacja , jak wiemy ma swoje dalekosiężne konsekwencje . Powiedzenie „bój się Boga” ma tu jak najbardziej swoje zastosowanie.

Ekl 1:14-15

14 Widziałem wszystko, co dokonuje się pod słońcem , a wszystko to przeminęło,

przeminęło obok mnie.

15 Tu, coś raz skrzywione przestało być proste, tam , coś unicestwione , nie dało się już policzyć

Dotyczyć to będzie pracowników szkół, kuratoriów oraz osób ze związków zawodowych nauczycieli, którzy będą strajk popierali od jutra, czyli po godzinie 16-stej dnia dzisiejszego.

Po wycofaniu wsparcia dla strajku ich status społeczny zostanie im przywrócony , ale dopiero po 60 dniach, oraz , niestety , bez poniesionych strat.

Taka jest logika naszego bytu w społeczeństwie, kiedy wskutek egoizmu naruszamy jego równowagę.


Jaka płaca?

Płaca maksymalna nie może przekroczyć 6-krotności płacy minimalnej . Dotyczy wszystkich zatrudnionych na etacie . Kto żąda więcej , taki ma za nic współobywateli . Nauczyciel gdzieś pośrodku , maksymalnie 55% wartości maksymalnej .
powrót