powrót

2019-03-05 00:20

uzupełnienie 2019-03-06 00:20

2018-03-27 (TVPinfo) :

początek cytatu >

Sześciu byłych szefów Mosadu, izraelskiego wywiadu, oskarżyło na łamach prasy premiera Benjamina Netanjahu, że zagraża przyszłości kraju, który za jego rządów toczy „poważna choroba”. Byli szefowie Mosadu wyrazili swą opinię na temat prawicowego lidera, który rządzi Izraelem już czwartą kadencję, we wspólnym wywiadzie opublikowanym w dzienniku „Jedijot Achronot”.

Żyją tu nasze dzieci, wnuki i prawnuki i chcę, aby żyły one w zdrowym kraju. A kraj jest chory – ocenił Zwi Zamir, dyrektor Mosadu w latach 1968-74. „Znajdujemy się w krytycznym stanie (...). Może być tak, że kraj miał symptomy (choroby), gdy władzę przejął Netanjahu, ale doprowadził go do poważnego stanu złośliwej choroby”.

< koniec cytatu

Rzeczywiście , Izrael pod rządami Netanjahu stał się państwem chorym . A teraz, jak widzimy, po demaskacji łobuza ( niżej „Oskarżany Netanjahu odkrywa to, co wie” ) zrobiło się w Izraelu zdecydowanie ładniej . Mieli więc generałowie rację . Napisałem „zdecydowanie ładniej” , i sygnalizuję tym , że ładnie w pełni tam dalej nie jest , bo Izrael jest jeszcze poważnie obciążony zaangażowaniem w zabór nieswojego mienia .

2018-07-26 wgospodarce_pl

początek cytatu >

W czasie swej jednodniowej wizyty w Belgradzie prezydent Izraela Reuwen Riwlin podziękował w czwartek Serbii za uchwalenie ustawy restytucyjnej w sprawie mienia pożydowskiego. Riwlin jest pierwszym izraelskim prezydentem odwiedzającym Serbię.

Ustawa z 2016 roku o „przeciwdziałaniu skutkom odebrania mienia ofiar Holokaustu” weszła w życie w 2017 roku. Przewiduje ona - jak pisał dziennik „Politika” - przekazanie mienia bezspadkowego Związkowi Gmin Żydowskich w Serbii i pojedyńczym gminom żydowskim, a przepisy określają, na jakie cele gminy mogą wydawać osiągnięte z tego mienia przychody.

< koniec cytatu

Nie istnieje coś takiego jak „bezspadkowe mienie”, ani „mienie pożydowskie” . Owszem , istnieją dobra posiadane kiedyś przez Żydów , które po ich śmierci , przeszły na Skarb Państwa wskutek braku spadkobierców . Taka jest reguła posiadania rzeczy ( obiektów , dóbr) w naszym świecie stworzonym przez Stwórcę-Boga .

Termin „bezspadkowe mienie” jest pojęciem pustym, czyli nie wskazującym na żadne rzeczywiste obiekty i stworzyli go manipulanci . Mienie , czyli „rzecz posiadana” , w chwili śmierci właściciela i braku spadkobierców przestaje być „mieniem” , a staje się na powrót „rzeczą niczyją” i zostaje zagospodarowana przez państwo . Kto tego nie przestrzega , taki sprzeciwia się boskim ustaleniom i psuje System Życia , w którym żyjemy . Sięganie po „bezspadkowe mienie” jest sięganiem po nie swoją własność .

Wizyta Prezydenta Rivlina na tym spektaklu bezprawia oznacza zaangażowanie państwa żydowskiego w złą sprawę . Zostaliście za to ukarani . Podobne ekscesy planowane w przyszłości pogrążą jeszcze bardziej państwo żydowskie i żydowską diasporę .

Oskarżany Netanjahu odkrywa to, co wie 2019-03-03 20:30

Prokurator generalny Avichai Mandelblit ogłosił w czwartek, że zamierza oskarżyć premiera Benjamina Netanjahu o przekupstwo, oszustwo i naruszenie zaufania (>>Jerusalem Post ang.) . Netanjahu i jego żona oskarżani są w kilku sprawach .

Z kolei w innym artykule cytowane są wypowiedzi Netanjahu odnośnie tych oskarżeń (>>Jerusalem Post ang.) .

Czytamy tam m.in.:

It all began when they accused my wife and I of six cases of bribery. It’s a house of cards that will collapse. Five of those six cases already fell apart – and the rest will, too. They’ll be like dust; they won’t be remembered,” he said.

"Wszystko zaczęło się, kiedy oskarżyli moją żonę i mnie o sześć przypadków przekupstwa. To dom z kart, który się zawali. Pięć z tych sześciu spraw już się rozpadło - a reszta też. Będą jak pył; nie zostaną zapamiętane"- powiedział. (1*) < wszystko pięć będą zapamiętane

N. odpiera liczne oskarżenia , używając obrazowego , działającego na wyobraźnię porównania “rozpadającego sie domku z kart” i “znikającego pyłu”. Jednak w tle odnajdujemy treść przeczącą . Nie wszystkie oskarżenia “będą jak pył “ i znikną jak pył nietrwałe , czyli “nie zostaną zapamiętane” . Pięć z sześciu oskarżeń posiada cechy trwałe . One nie znikną , one będą zapamiętane , bo są prawdziwe - “wszystko pięć będą zapamiętane” . I tak Netanjahu wyjawił prawdę o tych oskarżeniach . Pięć z tych sześciu są prawdziwe .

Netanjahu bardzo zaszkodził Polakom i Polsce ( porównaj >>tutaj i >>tutaj ) . Wyraziłem więc tam życzenie , żeby już nigdy nie pojawił się w Polsce . Jako premier Izraela szkodzi nam ( bo to nasz sojusznik i partner , a premier N. myśli o nas to , co powiedział w Warszawie , i potwierdził to min.Katz - porównaj >>tutaj i >>tutaj ) , więc ponownie wybrany będzie nam dalej szkodził . Jest szkodliwy , bo posługuje się kłamstwem .

Sam o sobie twierdzi : “zrobiłem wiele dla Izraela” . Ktoś , kto kłamie , nie okazuje szacunku drugim , mówiąc najprościej , a więc nie może zrobić dla nich niczego dobrego . Izraelczycy też to wiedzą i dlatego grzebią w sprawkach N. Życzę im powodzenia .

Mowa ujawnia prawdę o nas, czy tego chcemy , czy nie . Udawanie nic, nikomu nie pomoże .

Mowa kłamiącego jest jak zagadka, którą można rozwiązać .

Uwagi:

1*/

Nasz język jest wielowarstwowy. W ciągu słów, które wypowiadamy , we wnętrzu niektórych słów, mogą zostać wyróżnione pojedyncze litery, które ułożą się w słowa, niezauważalne wprost dla słuchacza, jednak odczuwalne i odciskające swoiste piętno na całej ich treści. Także całe , pojedyncze słowa mogą tworzyć odrębną treść i tak jest tym razem .

Tę cechę naszej mowy opisuje Michael Drosnin w książce 'Kod Biblii' Wyd.CiS 1998.

Drosnin analizuje i omawia treści, którymi przemawiał Bóg do proroków. W nich odnajduje ciągi liter, rozsiane w długich fragmentach tekstu. Układają się one w sensowne całości, z których można odczytać przyszłe zdarzenia. Na stronie 28 czytamy : 'Biblia jest jak olbrzymia krzyżówka. W niej zaś od początku do końca tekstu, zakodowane są słowa łączące się w ukrytą opowieść.'”
powrót