powrót

2019-02-18 15:40

Żydowskiej nagonki ciąg dalszy . Kłamstwo Netanjahu

Żydowska nagonka na Polaków trwa od stycznia 2018 ( istnieje wielu Żydów , którzy w niej nie uczestniczą , a także wielu , którzy jej się sprzeciwiają ) . Ostatnim akcentem , podsumowującym cały ubiegły rok jest kłamstwo Netanjahu , które wyszło na jaw , o czym za chwilę .

Wypowiedź Netanjahu zagadką

Nie będę wchodził w szczegółowy opis kto, gdzie i kiedy , i co przypuścił o tym , co myślał Netanjahu mówiąc : “Poles collaborated with the Nazis,” said Netanyahu in Warsaw Thursday. “See, I’m saying it. It is a fact. And I don’t know a single person who was ever sued because of it.” ( cytuję za fzt.net.pl >>tutaj ) , bo pomimo odmienności wysuniętych wniosków wszystkie one są odpowiedziami na zgadywankę , i ona sama jest najbardziej interesująca , bo rozważenie jej złożonej formy daje pełna odpowiedź , z jak brzydkim postępkiem mieliśmy do czynienia .

W przekładzie na polski mamy : "Polacy współpracowali z nazistami" - powiedział w czwartek Netanjahu w Warszawie. "Widzisz, mówię to. To jest fakt. I nie znam ani jednej osoby, która kiedykolwiek zostałaby pozwana z tego powodu. "

Wypowiedź N. wyczerpuje znamiona Zagadki czyli zgadywanki ( o zagadce >>tutaj i tutaj ) .

Logika zagadki jest taka:

w zagadce , mamy warstwę ( nurt) domyślną, podpowiedzianą czytelnikowi i warstwę konkretną , znaną jedynie autorowi . Poznanie warstwy konkretnej , która jest ukryta , prowadzi do rozwiązania zagadki

Autor myśli jedno , słuchacze myślą drugie . To , co mylnie pomyślą słuchacze jest w sumie obojętne treściowo , a to , co pomyślał autor , ma ogromną wagę i on chce to przed słuchaczami ukryć , bo gdyby to usłyszeli , poczuliby się oszukani ( w tym przypadku obelżywie potraktowani i bardzo urażeni, ) . Autor zachowuje nad słuchającymi przewagę i rośnie w siłę . Łatwowierni słuchacze tracą i stają się podporządkowani . Po co autor zagadki wypowiada ją ? O tym >>tutaj w podtytule „Zagadka”.

Odnajdźmy teraz obie warstwy w wypowiedzi N.

Słuchacze , pamiętający o ataku żydowskim na ustawę o IPN w styczniu 2018 usłyszeli i zrozumieli tak : "Polacy współpracowali z nazistami . Wypowiadam ten fakt , tu , w Polsce , i nikt mnie za to nie ściga , bo nie doszło do wprowadzenia ustawy , która mogła by zagrozić karą . Czyli jest OK . To mnie się podoba , to podoba się Żydom , bo mogą mówić o tym , co z czasów wojny zapamiętali ."

Netanjahu myślał jednak co innego : " Polacy współpracowali z nazistami. Widzisz, mówię to. To jest fakt. I nie znam ani jednej osoby, która kiedykolwiek zostałaby pozwana z tego powodu, bo to jest oczywistym faktem , więc kto by za to pozwał , ten by się ośmieszył i nic by nie wskórał . Niestety dla Polaków , współpracowali z nazistami , taki jest mój osąd . " Dowodem na to jest trop mowy ukrytej "Polacy, znam" ( o mowie ukrytej, uwaga 1/ ) . Ostatecznie wymowa wypowiedzi N. jest więc taka : "Tak Polacy , znam was , współpracowaliście z nazistami , nic tego nie zmieni , a ja wam to pamiętam . Teraz jestem tu , w Polsce i rzucam wam to w twarz".

Oczywiście N. nie mógł tego powiedzieć otwarcie , bo w poprzedzających miesiącach wydawał się wpisywać w oczywistą dla Polaków opinię , że i owszem , zaistnieli w Polsce liczni współpracujący z Niemcami , czyli kolaborujący z najeźdźcą , jak w każdym kraju europejskim ( w niektórych nawet rządy współpracowały np. we Francji , a nasz rząd nie współpracował (!) ) oraz , że jednocześnie istniała znakomita większość narodu nie współpracująca , oraz , że istniały elity polskie włącznie z rządem polskim , które z Niemcami walczyły , a Żydom pomagały i ratowały ich od niechybnej śmierci , na co są liczne dowody . O tym , jak wielu Żydów zawdzięcza nam życie jest ostatnio coraz głośniej ( są na to liczne dokumenty ) i dobrze , bo zbyt cicho dotąd o tym mówiliśmy. No i ten fałszywy "przyjaciel Polski" wykorzystał nadarzającą się okazję , żeby okazać swoją rzeczywistą postawę . Ta jego postawa jest nam wroga i niesprawiedliwa , w świetle badań historycznych i w świetle pamięci , jaką o wojnie zachowaliśmy i nosimy w sobie . Dlatego mam osobiste życzenie. Niech on tu już nigdy więcej nie przyjeżdża .

Niektórzy są skłonni wybaczyć jemu te słowa , bo przecież "bibi ma niedługo wybory" i plując na Polaków przymila się do wyborców , wrogich Polakom i Polsce ( tak przy okazji , ciśnie się pytanie , czym jest ten dzisiejszy Izrael ? kim są jego mieszkańcy , że takiego wybrali sobie premiera , a on im się przymila ? ) .

N. złamał prawo :

Pr98

Nie ma wolności człowiek uważać, że kontakt z innymi to starcie dwóch maszyn, dwóch systemów, i postępować tak, jakby tak było

a zachowując swoje stanowisko wobec Polaków , odmienne od jawnej deklaracji , wyrażonej we wspólnym dokumencie , podpisanym razem z Premierem Morawieckim ( >>tutaj ) , CO , JAK WIDAĆ DZISIAJ , BYŁO WÓWCZAS OCZYWISTYM KŁAMSTWEM złamał też inne prawa , bo publicznie deklarował przyjaźń dla naszego narodu ; cytat ze wspólnej deklaracji z Premierem Morawieckim :

W okresie ostatnich trzydziestu lat relacje między naszymi państwami i społeczeństwami opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu. Polska i Izrael to oddani, wieloletni przyjaciele i partnerzy, którzy blisko współpracują na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście. Współpraca ta prowadzona jest w duchu wzajemnego szacunku dla tożsamości i historycznej wrażliwości, również w odniesieniu do najbardziej tragicznych okresów naszej historii.... Z dumą wspominamy heroiczne czyny licznych Polaków, w szczególności Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów...Nie zgadzamy się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów z różnych krajów. ”

Tymi innymi prawami , które złamał są:

2/ Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że dokonując zła, prezentuje na zewnątrz upiększony wizerunek własnej osoby maskujący to zło

9/ Nie ma wolności człowiek nie ujawniać swoich myśli tym, z którymi współdziała

13 /Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że wypalają się emocje innych a on pozostaje nietknięty, bo kontrolował swoje zaangażowanie - stąd czerpie poczucie wyjątkowości

34/ Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że na zewnątrz jest promienny, 'złoty' a wewnątrz zimny pozostaje

69/ Nie ma wolności człowiek postępować z innymi tak, że myśli: ' czyjeś problemy? - nie moje, więc nie istnieją dla mnie, żyję dalej jak żyłem, nie włączam się w czyjeś życie '

i teraz ten ktoś przyjeżdża i z uśmiechem obrzuca nas ekskrementami ( żeby nie użyć potocznego słowa , że „gównem”) . Znane są przypadki osób , które w obcym kraju , widząc uśmiechających się krajowców mówią do nich głośno, w swoim języku , wiedząc , że go nie rozumieją i także z uśmiechem :”Jesteście brudasy i nieroby . Gdyby nie to , że na was zarabiam , to moja noga by tu nigdy nie postała” . I to jest właśnie ten przypadek . Ta analogia pozwala nam zrozumieć w pełni brzydotę postępku N.

I N. zrobił to każdej osobie, która zaufała jego pozornie miłej powierzchowności i pozornie przyjaznej postawie. Złamał więc to prawo wobec milionów.

Przyglądając się wnikliwie zagadce , która zadał nam N. , ujawniliśmy poglądy dotąd skrzętnie przez niego skrywane . Czy ma do nich prawo ? Owszem , ma ( osobną sprawą jest ich wątpliwa jakość , a to przecież „pierwszy”(!) w Izraelu ) , ale deklarując co innego w połowie ubiegłego roku okłamał nas wówczas , a my przyjęliśmy to wtedy za dobrą monetę . Zaufaliśmy mu . Teraz wyszło to na jaw .

Kolejnym kwiatkiem są przywołani owi bezimienni i bez narodowości „naziści" , czyli niemiecki pomysł na rozmycie odpowiedzialności za mordy IIWŚw i zdjęcie jej z Niemców – „mówmy w kółko o nazistach , a sprawimy , że zapomniani będą zbrodniczy Niemcy” , czemu Żydzi (niektórzy , także np. Lauder ) skwapliwie przyklaskują . Jak to dramatycznie wyraziła pewna internautka wiosną 2018 roku , podczas poprzedniej nagonki żydowskiej na Polaków : "I oni , z Niemcami przeciwko nam ? ".

No właśnie , to nie mieści się w głowie . Oni , tak cierpiący z powodu zbrodni niemieckich ( z pewnością wielu pokrzywdzonych nadal cierpi , jak ja do dzisiaj cierpię z powodu śmierci babci w Powstaniu Warszawskim ) teraz uczestniczą w wybielaniu ich zbrodni ( wielu to robi i jak widać , niestety należą do ich elit ) , uczestniczą w zapominaniu kim się Niemcy wówczas okazali ? Jeśli nie mamy do czynienia z prymitywnym wyrachowaniem , a taka myśl narzuca się , to w tym tkwi oczywista sprzeczność i dowodzi to jakiejś aberracji . Jakiej ? Pytanie otwarte . Oni sami powinni się nad tym zastanowić , dla własnego dobra , żeby im się do reszty w głowach nie pomieszało , bo wychodzi , że ofiara wspiera kata przeciwko drugiej ofierze . To nie jest normalne .


Uwagi:

1/

Nasz język jest wielowarstwowy. W ciągu słów, które wypowiadamy , we wnętrzu niektórych słów, mogą zostać wyróżnione pojedyncze litery, które ułożą się w słowa, niezauważalne wprost dla słuchacza, jednak odczuwalne i odciskające swoiste piętno na całej ich treści. Także całe , pojedyncze słowa mogą tworzyć odrębną treść i tak jest tym razem .

Tę cechę naszej mowy opisuje Michael Drosnin w książce 'Kod Biblii' Wyd.CiS 1998.

Drosnin analizuje i omawia treści, którymi przemawiał Bóg do proroków. W nich odnajduje ciągi liter, rozsiane w długich fragmentach tekstu. Układają się one w sensowne całości, z których można odczytać przyszłe zdarzenia. Na stronie 28 czytamy : 'Biblia jest jak olbrzymia krzyżówka. W niej zaś od początku do końca tekstu, zakodowane są słowa łączące się w ukrytą opowieść.'”
powrót