powrót

Wrocław 2020-01-30 13:00

Destrukcja Chin ; Uzupełnienie 2020-02-13 14:15 odpowiedź Chin ;

Tempo destrukcji Chin jest oszałamiające. Mam wgląd w ten proces .

Prosiłem Chińczyków o powstrzymanie się od przemocy wobec Hongkongów ( >>tutaj ) , jednak zignorowali moje prośby . Problem z nimi jest taki ( bo jest problem z ich skłonnością do przemocy ) , że jest ich bardzo dużo . Gdyby ich było maksimum do 70mln , to jeszcze nie byłoby wielkiego problemu , bo ruszyła by kontrreakcja innych państw , a tak , dla tego prawie 1,5 miliardowego kolosa nie ma przeciwwagi w reszcie ludzkiej populacji . ( to jest , uważam , jeden z argumentów dla rozbicia tego kolosa na mniejsze jednostki ( co najmniej sześć ? Albo i więcej ) . Zresztą są w Chinach obecne zdrowe tendencje separatystyczne i są one tylko siłą powstrzymywane )

Zasada spokojnej równowagi

System Życia ( SŻ) funkcjonuje tak , że następuje eliminacja najbardziej negatywnych jednostek , żeby suma wartości całości nie zeszła poniżej pewnego poziomu , który zapewnia w miarę spokojny i poukładany byt dla większości . Tak jest w świecie zwierząt , tak jest w świecie człowieka . To jest podstawowa zasada .

Skoro na czele Chin stanął "łamacz kości" Xi , to z uwagi na ich liczebność , cała populacja ludzka staje się zdominowana ich bezwzględnością . Hasło "łamania kości" zostało rzucone , ruszył proces destrukcji , który ma obronić całość ludzkiej populacji przed zdominowaniem przez przemoc . Taka jest logika zdarzeń , które wkrótce nastąpią .

Chinom grozi całkowite wyniszczenie , do poziomu 10% ilości mieszkańców . Ocaleją najmniej skłonni do przemocy i niekonfliktowi .

Prorocy zawsze dostarczali ocen całościowych , sięgających w przyszłość , a ich oceny miały skrajny charakter i dlatego wydawały się mało możliwe do spełnienia tym , którzy widzieli tylko koniec własnego nosa . W tym obecnym przypadku możemy spodziewać się bardzo szybkiego rozwoju zdarzeń .

Czy to można zatrzymać ?

Nie widzę obecności zdroworozsądkowego mechanizmu współpracy międzynarodowej . Może jest taki , ale zakulisowy , a jeśli jest , to chyba nie jest szybki . Jawnie obowiązuje demonstracyjnie okazywana zasada siłowej obecności ( Rosja , USA, Chiny ) i podziału terytoriów wpływów . Jej podłożem jest logika dżungli , daleka od ludzkiej moralności , wyrażonej słowami : "nie czyń drugiemu , co tobie niemiłe" .

Do tego dochodzi fakt , że mnie nie słuchają , bo dla jednych jestem zbyt egzotyczny , a dla drugich niewiarygodny , a dla znakomitej większości moje propozycje reguł współżycia kłócą się z ich egoizmem , więc nie chcą ich przyjąć . Nie będzie mi jednak miło , jeśli uwiarygodni mnie śmierć około 1,3 miliarda Chińczyków .

Mówię rzeczy niemiłe , bo taki jest mój obowiązek . Gdybym tego nie robił i trzymał język za zębami , wiedząc co nastąpi , to naruszyłbym zasadę solidarności . Robię to też dlatego , że zwyczajnie , po ludzku, jest mi przykry widok jednostek i grup staczających się w zniszczenie , a tak dzieje się z każdym , kto łamie PRAWO .


ps

podobnie jest z Unią Europejską , którą próbuje się ukształtować jako jedno wielkie państwo . Dokona się wówczas to samo , co w przypadku zbyt wielkich Chin . Przyszłość należy do niezbyt wielkich państw ewentualnie luźno sfederowanych , z zachowaniem samodzielności politycznej .

Uzupełnienie 2020-02-13 14:15 odpowiedź Chin ;

W Guardianie możemy przeczytać dzisiaj o najnowszej nominacji ( >>tutaj ) dokonanej przez Xi :

Xia Baolong, sojusznik prezydenta Xi Jinpinga, został powołany na stanowisko dyrektora Biura Spraw Hongkongu i Makau w ramach Rady Stanu, zastępując Zhang Xiaoming, poinformowały w czwartek media państwowe.... Xia był zastępcą Xi, gdy był sekretarzem partii komunistycznej w zamożnej prowincji Zhejiang w latach 2003–2007. … Analitycy twierdzą, że nominacja Xia jest sygnałem, że Chiny chcą zaostrzyć kontrolę nad Hongkongiem i jeszcze bardziej ograniczyć społeczeństwo obywatelskie.

Willy Lam, adiunkt na chińskim uniwersytecie w Hongkongu, powiedział, że spotkanie Xia to „zła wiadomość dla Hongkongu”. „To sygnał, że Chiny poddadzą Hongkong bliższej kontroli i zaostrzą kontrolę nad wszystkimi aspektami miasta” - powiedział. “.

Profesor Ying Fuk Tsang, dyrektor szkoły boskości na chińskim uniwersytecie w Hongkongu, powiedział, że powołanie bliskiego sojusznika Xi, który konsekwentnie wykazywał chęć wykonywania swoich rozkazów, oznaczałoby, że może on także zintensyfikować kontrolę ideologiczną w Hongkongu. Ma na swoim koncie sukcesy jako hardliner. Jeśli władze centralne chcą prześladowań, nie szczędzi wysiłków ”- powiedział. „To z pewnością miałoby wpływ na społeczeństwo obywatelskie Hongkongu.”

No to wszystko jasne . To oczywiste zaostrzenie kursu . Upór Xi przy stosowaniu przemocy powoduje zatem kolejny wzrost napięcia . Odpowiedź może być tylko jedna , czyli dalsza destrukcja Chin . Całość świata zostanie obroniona przed ich arogancją i agresją .

Niech mają to na uwadze tacy znani destruktorzy , jak Trump czy Netanjahu , z tak wielkim samozadowoleniem i tryumfalnym uśmiechem depczący reguły współżycia . Będąc na szczycie ściągają w dół społeczeństwa , którym przewodzą . Jak tak dalej pójdzie , a wszystko na to wskazuje , to i tam powtórzy się najnowsza historia z epidemią w Chinach .

Niewiele im do tego brakuje , są już o krok , bardzo niewielki krok .powrót