powrót

2020-01-21 22:55

Hongkong cierpi . Wydarzenia w Hongkongu a epidemia w Chinach ; aktualizacja 2020-01-27 07:55

Już od pięciu lat , ze szczególnym nasileniem od początków ostatniego lata 2019 do dzisiaj , trwa gehenna Hongkongów , którzy za nic w świecie nie chcą być Chińczykami , a Xi-Jinping swoje , że "jedno państwo dwa systemy " , a jak nie to "połamie kości" . Tu , przyznaję przeszły mnie dreszcze i przypomniałem sobie to "odrąbywanie ręki " z roku 1956 , w Polsce , przez Cyrankiewicza .

Hongkong to duża społeczność , z tradycjami europejskimi , "własną" odmianą angielskiego "honglish", i własnymi dążeniami do rozwijania i doskonalenia u siebie demokracji . Nijak im do Chin , więc wszelkie zakusy Chin , żeby zepsuć Hongkongom ich pragnienia i dążenia , to najzwyczajniej agresja , łamanie praw człowieka , okrutne dręczenie ośmiu milionów ludzi .

Teraz już widać namacalnie , szczególnie po tych ostatnich wyskokach Chińczyków z ubiegłego roku , co dzieje się z Hongkongami ( >>tutaj ) :

Według badań opublikowanych w piątek w czasopiśmie medycznym Lancet prawie jedna trzecia dorosłych w Hongkongu zgłosiła objawy zespołu stresu pourazowego po miesiącach gwałtownych niepokojów społecznych w mieście.

Około jedna na 10 osób miała objawy depresji, dane porównywalne z tymi obserwowanymi na obszarach konfliktu zbrojnego lub po atakach terrorystycznych, jak wykazały trwające dekadę badania prowadzone przez naukowców z University of Hong Kong .

Częstość występowania objawów PTSD była sześciokrotnie wyższa niż po ostatnich dużych protestach na rzecz demokracji Occupy w 2014 r., wzrost z około 5% w marcu 2015 r. do prawie 32% we wrześniu i listopadzie 2019 r.

Wzrost odpowiada dodatkowej liczbie 1,9 miliona dorosłych z objawami PTSD w mieście o populacji 7,4 miliona.

Szacuje się, że do 11% dorosłych zgłosiło objawy depresji, w porównaniu z około 2% przed protestami Occupy i 6,5% w 2017 roku.

Jedna na pięć osób dorosłych zgłasza obecnie prawdopodobną depresję lub podejrzenie PTSD, co jest porównywalne z tymi, czego doświadczają ludzie na obszarach konfliktów zbrojnych, katastrof na dużą skalę lub ataków terrorystycznych”, mówią badania.”

Xi-Jinping spotyka się z innymi głowami z G20 . Uściski, uśmiechy, szampan , wspólne urocze zdjęcie dla prasy , a w domu "miażdżenie kości" . I jak my wszyscy z tym wyglądamy ?

Wina Chin

Jak powiedziałem ( >>tutaj ) , od początku lata pilnie dbam o Hongkongów . Podtrzymuję ich siły , a ujmuję sił Chińczykom , bo są agresorami . Tylko dlatego HK przetrwał jakoś chińską agresję , chociaż nie bez wyraźnego i poważnego uszczerbku na zdrowiu . Xi-Jinping powinien uświadomić sobie , że skutki negatywnej oceny całego narodu chińskiego są rozległe i bardzo poważne ( ale chyba to nie dotarło do niego ) .

Jak latem Dorian parł na USA , tak teraz epidemia choroby prze na Chiny

Obecne zagrożenie epidemią niewydolności górnych dróg oddechowych ( zagrożenie, póki co , bo to początek ) ( >> CNN ) , jest skutkiem cierpień Hongkongów , także cierpień z lat poprzednich i tych cierpień , które dalej trwają .

Rozwój zdarzeń

Zaistnieje jedna z dwóch możliwości . Albo Chiny nie zmienią swojego stosunku do świata i epidemia rozwinie się z całą mocą , albo zaczną przestrzegać Praw Człowieka i dadzą spokój Hongkongom .

Hongkong musi być całkowicie niezależny od Chin . To ma być osobny naród ( >>mój list do Xi-Jinpinga ) . Chiny muszą wycofać swoje wojsko , a także zabrać stamtąd swoich urzędników . Hongkong ma uzyskać całkowitą niezależność i musi zaistnieć jako wolny naród , z własną konstytucją , własnym parlamentem i własnym rządem , co już sobie sami zrealizują . Tu widzę , w dalszej kolejności potrzebę aktywnej roli ONZ , jako wyraziciela Praw Człowieka .

Jeśli to zostanie postanowione , to ja wówczas cofnę moją negatywną ocenę narodu chińskiego . Jednak to nie koniec . Za cierpienia wyrządzone Hongkongom Chiny zapłacą odszkodowanie 30tys$ amerykańskich na głowę mieszkańca HK . To także musi zostać zapisane w umowie Chin z Hongkongiem . Bez tego mojej oceny nie cofnę .

Czekam 5 dni na odpowiedź . Chiny mają w Polsce ambasadora , a ten może przekazać mi odpowiedź chińskich władz w postaci obietnicy zadośćuczynienia Hongkongom i poszanowania ich wolności , i wycofania swoich urzędników , i wycofania wojsk , opatrzonej podpisem Prezydenta Xi Jinpinga oraz 25 członków Biura Politycznego KC . Dokument należy podpisać na miejscu , w Hongkongu , w obecności przedstawicieli opozycji Hongkongu , w odpowiedniej liczbie co najmniej 30 osób . Niech ONZ zadba o odpowiednią oprawę .

Odpowiedź opublikuję tutaj .

Jeśli odpowiedź będzie zadowalająca , czyli spełniająca pragnienia Hongkongów , to cofnę swoją ocenę narodu chińskiego i to zakończy epidemię .


Na czas przekazania mi odpowiedzi , czyli na 5 dni (pięć dni , licząc od momentu publikacji, czyli do 26 stycznia godz.23 polskiego czasu ) rozwój epidemii będzie zatrzymany . Potem nic jej już nie powstrzyma .

Dobrze się stanie , jeśli świat pojmie , że łamanie PRAWA pociąga za sobą karę .

Aktualizacja 2020-01-27 07:55

Ze stratą dla Chin , niestety , nikt ze strony chińskiej nie zareagował na moje ostrzeżenia .

Nasz ludzki świat przemocą stoi . Każdy zbroi się na potęgę , pręży muskuły i stroszy pióra . Wewnątrz państw , różne grupy gromadzą siły i występują przeciwko sobie , na zasadzie kto komu dokopie . Prezydenci i premierzy spoglądają w kamery tak , że albo czujesz się małym robakiem , albo ciarki po plecach chodzą, że „lepiej się z takim nie spotkać”.

Chińczycy chcą dominować na obszarze dalekiego Wschodu . Robią to demonstracyjnie , siejąc dookoła postrach . Cały tamten obszar wstrzymał oddech , bo presja jest ogromna . System Życia (SŻ) tego nie wytrzymuje i załamuje się . Wszystko , co żyje traci oddech i podupada na zdrowiu , od dalekich wysp Oceanu Spokojnego , aż po Islandię .

Podobnie postępują Rosjanie z państwami ościennymi . Podobnie postępuje Ameryka i podobnie rzutuje to na wszystkie kontynenty .

Osłabienie Chin

Oddziaływanie Chin , mrożące krew w żyłach , nie ogranicza się do dalekiego Wschodu , lecz przenosi się na cały kontynent Eurazji .

Fałszywie uśmiechnięty Xi-Jinping , co to by „kości łamał” , każdego doprowadza do rozstroju nerwowego , nie tylko Hongkongów , więc żeby żyć , tu w Polsce ( proszę jak daleko niby ) muszę byt Chińczyków osłabić – równowaga powraca . Cały naród chiński podupada , bo Xi-Jinping wyznaje zasadę dominacji siły . Cały naród rosyjski podupada , bo Putin wyznaje zasadę dominacji siły . Cały naród amerykański podupada , bo Trump wyznaje zasadę dominacji siły , Żydzi podupadają , bo Netanjahu wyznaje zasadę dominacji siły itd. itd.

Choroba Chin wspólną chorobą

Obecna epidemia to ciąg dalszy procesu osłabiania , napędzanego procesem potęgowania mocy zbrojnych i potęgowania przemocy na sąsiadach .

Każdy próbuje zrekompensować te straty na swój sposób . Trump obraża , kogo tylko może i wysuwa brodę jak Mussolini ( raczej niedobry to wzór ) . Putin sięgnął po kłamstwa historyczne , w czym aktywnie (!) odnaleźli się Żydzi z Izraela , a Netanjahu wzbudza niechęć świata do Iranu , rzekomo zagrażającego wszystkim ( jak to dobrze znaleźć wroga zewnętrznego ) .

To wszystko razem jest przejawem tego samego . To ciągłe próby wzrostu kosztem drugich , a w tle są rakiety , lotniskowce , maszerujące armie , czołgi . Przyjęło to rozmiary paradoksalne i bezsensowne . Każdy to widzi .

Czy jest jakieś lekarstwo ? Pozostaje odwrót od przemocy , bo to i głupie , i nie przyniesie nikomu efektu , poza kolejnym osłabieniem . Całe narody kwękają i pragną powrotu wielkości , Rosja, USA , Izrael teraz Chiny , depczące zawzięcie sąsiadów . Wasza wielkość powróci , kiedy staniecie się porządni według PRAWA , a w nim wyraźnie zostało powiedziane , czego nam nie wolno , a nie wolno nam sprawiać drugim przykrości swoim postępowaniem ( to tak w ogromnym skrócie) .

Zdemontujcie rakiety i czołgi . Zajmijcie się swoimi wewnętrznymi problemami , bo każdy ma ich sporo . Pozwólcie wszystkim dookoła spokojnie żyć .

Oto mówię wam , że logika istnienia uległa diametralnej zmianie . Przemoc nie będzie już przynosiła profitów , a za to zaczniecie wzrastać , kiedy stanie się kulturalni i przyjaźni dla otoczenia .

Obecna epidemia w Chinach

Chińczycy są osłabieni fizycznie , więc stali się podatni na wirusa , który zaistniał , bo byli okrutni dla Hongkongów . Wyjaśniłem to powyżej . Teraz cierpią z tego powodu . Cierpią konkretni ludzie oplątani złym systemem społecznym . Cierpią wszyscy , a za to są odpowiedzialne elity . Nie jest przyjemnie patrzeć na taki rozwój zdarzeń , więc ja pozostaję gotowy w każdej chwili do cofnięcia swojej oceny . Wówczas do Chin powróci zdrowie . Oferta została złożona i stale będzie aktualna .

Chińczycy muszą zrozumieć , że w obecnej formie zagrażają światu swoją agresywnością .

Xi-Jinping zaapelował dwa dni temu : 2020-01-25 - „należy wzmocnić scentralizowane i zjednoczone kierownictwo Komitetu Centralnego KPCh" . Dobrze argumentujesz , ale właśnie odebrałem wam tę moc , więc te apele o odwrócenie sytuacji na nic .

Podobnie jest z Rosją i Rosjanami , i z Ameryką i Amerykanami , i z Izraelem i z Żydami . Reszta podąża tym samym , fałszywym tropem , mniej lub bardziej niechętnie , mniej lub bardziej agresywnie . Słuchajcie , bo właśnie wam mówię :”To jest bilet w jedną stronę”.


powrót