powrót
31-07-2011 13:20

Zmian ciąg dalszy

Do grona występnych , ze wszystkimi konsekwencjami ( porównaj >>tutaj ) , dołączam W.Jaruzelskiego , A.Kwaśniewskiego, L.Millera, J.Oleksego, W.Cimoszewicza , Cz.Kiszczaka . Jest (była) to powiązana grupa , wyjątkowo szkodząca Polsce i zagrażająca jej wolności .

Kolejną osobą jest Bronisław Komorowski , który do dzisiaj nie odpowiedział na mój apel do niego o usunięcie PKiN w Warszawie – został włączony go do grona występnych .

USA doświadczają obecnie skutków mojej oceny . Taki kolos nie upada nagle lecz po czasie , w którym dokonuje się wiele błędnych decyzji , wcale nie przypadkowych . Stoją teraz przed koniecznością podniesienia progu zadłużenia i żadna decyzja nie będzie dobra , ani ta o zaniechaniu , ani ta o podwyższeniu . Obydwie świadczą o ich słabości . A dlaczego ? Dlatego , że ich dynamika jako całości uległa pomniejszeniu po mojej ocenie i to , co jeszcze do niedawna było progiem bezpiecznym , raptem okazało się granicą nieprzekraczalną . To tak , jakby znaleźli się w pokoju , w którym nagle obniżył się sufit , dotykając głów zgromadzonych , sprowadzając na nich poczucie ograniczenia przestrzeni i ciasnoty . Dobiegł końca żywot mitu o wielkości i niezniszczalności USA .

Rosja nie jest już z groźna , Niemcy są pozbawieni sił żywotnych .

Piszę o tym w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego , wielkiego patriotycznego zrywu . Była to pożądana i uprawniona próba odrodzenia Polski przedwojennej, uniemożliwiona przez Rosję przy zgodzie Zachodu . Rosja utraciła już swoją siłę , a wkrótce straci także znaczenie . Czas na odrodzenie wolnej Polski nadszedł . Ponad nami , "w górze" to rozstrzygnięcie już nastąpiło .

Jak napisał Zbigniew Kuźmiuk Tusk w matni 30-07-2011 : "Nie pomagają już PR-owskie osłony, nie pomagają wcześniejsze szkolenia medialne, Premier Tusk jest coraz bardziej zdenerwowany, dąsa się na każde bardziej dociekliwe pytanie, ofukuje dziennikarzy nawet tych mu przyjaznych, a stan jego ducha i nerwów najdobitniej oddawały ręce na wczorajszej konferencji. Do tej pory zawsze to były otwarte dłonie pokazujące, że Premier nie ma nic do ukrycia, wczoraj pokazał zaciśnięte pięści. ", tak właśnie , bo dotkliwie czuje swoją słabość . Jest to ekipa odchodząca . Jej miejsce zajmą patrioci .

Patrzmy uważnie na sprzyjające sygnały . Ta doniosła chwila jest tuż przed nami .powrót