powrót

2017-03-11 19:10


Moja korespondencja z Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem

Napisałem wczoraj do Rabina Schudricha , Naczelnego Rabina Polski , informując go uprzejmie , że jest problem oraz , że proponuję , jak go rozwiązać .Prawda , że uprzejmie ? A on w odpowiedzi : „Proszę do nas nie pisać” . ( dla niezorientowanych link do wspomnianego artykułu >>tutaj ) .

Jaki mogłem wyciągnąć wniosek z tej „korespondencji” ? Gdybym go obraził , to rozumiem , nie chce ze mną rozmawiać , a tak? A tak , to on nie chce zająć się zagadnieniem uporządkowania naszej rzeczywistości !

Żyje w tym kraju już 20 lat , ale nie interesuje go naprawa sytuacji . On sam zna przyczyny polskich nieszczęść , ale jemu jest dobrze , więc stoi sobie z boku i przygląda się . To jest niemoralne , wiedzieć i nie pomóc ( patrz PRAWO ) .

Pr442/ Nie ma wolności człowiek izolowania się od drugich , z ich poglądami , dla własnej wygody i swobody . Ich postawy są ich postawami , ja w nie nie wnikam , nie oceniam , mnie one nie dotyczą , pozostaję osobno, chociaż poruszam się wśród tych osób

Szczególnie niemoralna jest taka postawa , kiedy czyni tak osoba , która mieni się „nauczycielem” ( Rabbi – mistrz , nauczyciel życia ) . Współczuję tym , których on „uczy”.

Mieli ponad trzy lata na przyswojenie sobie moich ostatnich i kluczowych opracowań , on i jego koledzy z Rady Polskich Rabinów . Oskarżam ich o załamanie prawa 442 i czynię ich za to odpowiedzialnymi . Ponieważ , w co nie wątpię , czerpią oni natchnienie od Wielkiego Rabinatu Izraela ( tak się nazywa - „wielki” , inne rabinaty nie mają tego przymiotnika ) , więc i tamtych czynię odpowiedzialnymi za załamanie prawa 442 . A „czynię” oznacza, że obniżam ich status w Systemie Życia , stosownie do odpowiedzialności . Jestem pewien , że cały Izrael poczuje to boleśnie , i może zacznie myśleć , może . Uważam , że są odpowiedzialni za swoich , żyjących u nas , obok nas .

Skoro już mówimy o postawie rabinów i chcemy zrozumieć ich niechwalebne postępowanie , sprzeczne z regułami współżycia społecznego ,to zapewne na wszystko rzuca światło informacja o skazaniu byłego ( 2003-2013) naczelnego rabina Izraela Yony Metzgera ( tutaj www.bibula.com/?p=93517 , informacja z 2017-02-02 ) . Skazany za łapówkarstwo , oszustwa i utrudnianie śledztwa na 3,5 roku więzienia i grzywnę 1,3mln USD .

To on nie boi się Boga?” . Przykro o tym pisać . Natychmiast skojarzenie z sędzią wrocławskim , który okradał markety , ale żeby naczelny rabin ? u samego źródła żydowskiej kultury ? i czy to jakoś tłumaczy naszych polskich ? Nie tłumaczy , ale wskazuje na zepsucie .

Na tym tle nasza delegacja rządowa , z Panią Beatą na czele wypadła wczoraj chwalebnie , obstając niewzruszenie przy konieczności dochowania wzajemnego szacunku między państwami , nawet z narażeniem przegranej . Teraz cała skorumpowana trzódka rechoce , śmiejąc się z polskiej naiwności , a ta polska naiwność jest marzeniem , polskim pięknym marzeniem , i moim marzeniem o porządku w naszym świecie , i to jest główny mój cel .

I na koniec dodam , o czym już dawno mówiłem , że Polska jest bijącym sercem Europy . To tutaj przetrwała wrażliwość na krzywdę i sprawiedliwość , i stąd wychodzi ten głos , stąd on się rozlega . Jeśli nie jest on szanowany , to tym gorzej dla tych , którzy tak postępują , bo nie pozostawiam ich bez stosownej oceny .
powrót