powrót

2017-04-12 01:15

Kolejny etap przemian

Kilka lat temu (2013) pisałem ( >>tutaj ) o tworzeniu się Czwartego Procesu Cywilizacyjnego ( tak nazwałem ten szczególny obszar powstający na terenie USA i Kanady ) . Równolegle ma miejsce wypieranie obecności człowieka w Ameryce południowej , także w Afryce oraz w Australii poniżej linii Obszaru Trzeciego rys1 ( odnośniki w tym samym artykule , a tam odpowiednie mapki ) .


rys1 Obszar Trzeci

Dzisiaj weszliśmy w kolejny etap "wypierania" . Polega to na tym , że osoby przebywające na terenach , nazwijmy je zabronionymi , będą ograniczane w swoich funkcjach życiowych w stopniu większym , niż miało to miejsce do tej pory . Ujmując to w skali 0 do 10 , do tej pory wypieranie miało wartość 1 , a teraz jest to wartość 7 . Osoby te odczują to bezpośrednio , w postaci obniżenia komfortu istnienia oraz w postaci znacznego obniżenia sprawności działania . Trzeba je o tym poinformować , a także trzeba rozpocząć przemieszczanie tych osób , o czym pisałem we wspomnianym artykule . Potrwa to kilkadziesiąt lat i jest to ogromne zadanie .

Efekt wypierania możemy zaobserwować łatwo na Wyspach Kanaryjskich , które chętnie odwiedzamy. Nie znajdziemy już tam dawnego uroku . Wyspy znajdują się poniżej linii Obszaru Trzeciego i zostały dołączone do obszaru chronionego wraz z Afryką .powrót