powrót

2017- 09- 16 21:45

O Nowym Testamencie w skrócie

Mój artykuł o Nowym Testamencie (NT) >>tutaj chociaż trafny , to okazał się trudno przyswajalny . Żeby jego treść uczynić łatwiejszą w odbiorze sięgnąłem do maksymalnie uproszczonego przykładu fałszu w komunikacji międzyludzkiej , w postaci scenki z życia potocznego . Całość nagrałem w formie wykładu i uzupełniłem napisami , co z kolei ułatwi przyswojenie sobie treści wzrokowcom i osobom niesłyszącym .

Tutaj link do filmu , który trwa 7 minut . Kiedy pojawi się plik , wystarczy kliknąć na niego dwukrotnie , a otworzy się w odtwarzaczu filmów . Jeśli jakość łącza okaże się niewystarczająca , to można plik pobrać na swój komputer (97MB) w celu odtworzenia .

Film dostępny także na YouTube >>tutaj .


Zaznajomienie się z tak skondensowaną treścią , to nieduży wysiłek , jak na uzyskanie możliwości zrozumienia na czym polega mistyfikacja NT , tak sądzę .

W trakcie filmu kilka razy proponuję wstrzymanie na chwilę jego odtwarzanie i zastanowienie się nad samodzielną odpowiedzią na postawione przeze mnie pytanie . Poznanie własnej reakcji jest bezcenne , bo to pozwala zaobserwować , że nasze umysły rządzą się prawami logiki .

W każdym przekazie nasze umysły bezbłędnie wychwycą fałsz, o ile spotkają sprzeczność w wypowiedzi , a zauważywszy fałsz bardzo skutecznie odrzucą przekaz oraz osobę rozmówcy . Dzieje się tak zawsze , o ile nasze umysły nie pozostają pod przemożnym wpływem fałszywego autorytetu i to właśnie chciałem wszystkim uzmysłowić .

O tym , jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu umiejętność odróżniania prawdy od fałszu , nie muszę chyba nikogo przekonywać . Wiele lat temu napisałem o tym , co dzieje się , kiedy przyjmiemy bez protestu fałszywy komunikat , rezygnując(!) w ten sposób z kategorii prawdy (artykuł Prawo Dunsa Scotusa >>tutaj ).powrót