powrót

2017-07-17 19:20

Stwórca – gdzie przebywa

Wielu z nas zadaje sobie pytanie czym jest nasz świat , nasza rzeczywistość . Jedni widzą tylko fizyczną stronę rzeczywistości i nie zauważają poza nią niczego więcej – ich sprawa , mają prawo . Drudzy podejrzewają istnienie inteligentnego działania sprawczego kierującego bytem fizycznym , a są i tacy , którzy takie działania jednoznacznie identyfikują , potrafią o nich mówić i napisali o nich Księgę (Tora, Biblia ) , to Żydzi .

Księga Stworzenia zaczyna się od aktu stworzenia , który opisany jest wprawdzie językiem poetyckim , ale jego kolejne sekwencje znajdują potwierdzenie w badaniach archeologicznych . Jak dowiedziono , nasza rzeczywistość powstawała fazami , od pojawienia się roślinności , poprzez zaistnienie prymitywnych stworzeń , aż do pojawienia się człowieka . Tak więc starożytny opis traktowany w przeszłości jak mit , czyli opis daleki od zgodności z historią naszego świata , został współcześnie potwierdzony .

Akt stwarzania dokonywał się poprzez medium - "duch unoszący się nad wodami" ( Rdz 1:2 ) , przez Chińczyków zwany energią CHI . Poprzez to medium akt stworzenia był kierowany z zewnątrz przez inteligentny byt , któremu nadaliśmy miano Stwórcy . Stwórca „mówił” , akt stworzenia dokonywał się ( Rdz 1:3 i dalsze ) . Mając świadomość przemożnego wpływu tej inteligencji podporządkowaliśmy jej się , a więc uczyniliśmy ją swoim Bogiem ( to tak przy okazji definicja pojęcia Boga ) .

Tyle wyczytamy z żydowskiej Księgi ( Biblii , Tory ) . Poprzez stulecia otwarta pozostawała kwestia kim jest Stwórca i gdzie przebywa . Ponieważ człowiek ma kontakt ze Stwórcą , który można nazwać kontaktem osobowym z uwagi na charakter tego kontaktu , więc w powszechnym wyobrażeniu Stwórca zawsze pozostawał osobą , jedną osobą ( w Judaizmie , bo u Greków było to wiele czynników sprawczych i wiele osób ) , jedną osobą , a więc jednym źródłem wpływu .

Otrzymałem przekaz nakazujący mi pokazanie miejsca przebywania Stwórcy . Jest to galaktyka M32 w pobliżu galaktyki Andromedy M31( rys.1) .


Rys1

Galaktykę M32 obwiodłem czerwonym kółkiem , w którego wnętrzu umieściłem małą czerwoną strzałkę skierowaną na mały czerwony punkcik . Zdjęcie można zapisać w swoim komputerze i obejrzeć w powiększeniu .powrót