powrót23-10-2009 11:45

Co skończyło się , a co się zaczyna


Wyjaśniałem już wielokrotnie , że obecność energii CHI jest podstawą dobrego bytu pojedynczych osób i całych narodów . Jej obecność warunkuje dobre samopoczucie , sprawność myślenia i działania . CHI jest nam dana "z góry" , od Stwórcy , kiedy postępujemy godnie oraz kiedy jesteśmy godnie traktowani przez drugich . Jest to założenie naszego świata , a w nim naszego bytu .

Niestety , niektórzy nauczyli się wykorzystywać sprytnie ten fakt w walce z innymi . Przyjrzyjmy się jak to robią , by odebrać komuś jego dobry byt i zawłaszczyć go sobie . Przyjrzyjmy się Rosji i Ameryce .


Politycy obydwóch państw robią przy tym to samo lecz trochę innymi metodami . W obydwóch przypadkach można to nazwać polityką wielkomocarstwową czyli opartą na sile . Różnica polega na tym , że o ile Rosja ucieka się do bezpośredniego straszenia , to Amerykanie trzymają broń za plecami , a na pierwszy plan wysuwają miłe gesty . Te gesty są niestety puste i oszukańcze .

Obie metody prowadzą do jednego , zapewniają obydwu mocarstwom "dobre samopoczucie" , dosłownie (!) . Jest to wampiryczny sposób na dobry byt ich elit i obywateli tych państw .


Przykładem dopiero zakończona wizyta wiceprezydenta USA Bidena . Miała ona na celu powtórzenie darowizny fałszywego prezentu w postaci tarczy antyrakietowej . Skoro pierwszy raz był nieudany , to zdecydowali się na powtórkę . Towarzyszyło temu mnóstwo miłych słów . W rzeczywistości zależało im na przychylności mieszkańców tego kraju , której elity USA nie odwzajemniają , a ich przeciętny mieszkaniec , jak wiadomo , po prostu nic o Polsce nie wie. Jest to w oczywisty sposób instrumentalne traktowanie Polaków . Pośpiech z jakim przeprowadzono tę wizytę wziął się stąd , że USA są w fatalnej kondycji psychicznej . Ta wizyta miała tę kondycję dziwignąć w górę . Skutkowało by to zanikiem CHI w Polsce i jej wzrostem w USA .


To skończyło się .


Teraz ja stanąłem na przeszkodzie takim praktykom . Zadbałem o to , by nikt Polsce "nie zabierał" CHI , i tak już od ponad 10 lat . To dało mieszkańcom Polski lepszą kondycję psychiczną , i stąd są oni największymi optymistami w regionie . To wpłynęło na wzrost racjonalności myślenia i na poprawność podejmowanych decyzji . I w końcu , to dlatego w Polsce jest teraz wzrost gospodarczy i stabilność , a nie ma tego w USA i w Rosji . Dotyczy to także Niemców . To jest ten cud stabilnej Polski pośród otaczającej nas niestabilności .


Widzimy oto znak końca tego , co zwano dotąd polityką , a co sprowadzało się do brudnej gry , z nastawieniem na pognębienie drugiego . Zawsze było to pognębienie , nieważne przy tym czy jawne w otwarty sposób , jak ze strony Rosjan , czy niejawne , jak to praktykowali pozostali , udający dobro .


Jeśli chcecie dobrego bytu , jeśli chcecie patrzeć w przyszłość z optymizmem, jeśli chcecie swobodnego oddechu , to po prostu postępujcie czysto , oto nowa polityka . Niech każdy zajmie się swoimi sprawami , niech pozwoli drugim na rozwój , niech dba o równowagę układu wszystkich państw . Stanowimy jedność i nie ma miejsca na wyzysk kogokolwiek . Siła musi odejść w niebyt , a powinien ją zastąpić rozum dbający o całość . Faktycznie od dawna jesteśmy jedną wielką rodziną , a teraz musimy stać się nią świadomie .

powrót