powrót10-11-2006 13:30

Nie zgadzamy się

źródło: www.onet.pl PAP/IAR, MD /12:07

początek cytatu, fragment>

Wstrzymanie produkcji - Jelfa odwołała się od decyzji

Jelfa odwołała się od decyzji o wstrzymaniu produkcji w zakładzie.

Poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej w Jeleniej Górze dyrektor generalny spółki Marek Wójcikowski.

"Nie zgadzamy się z decyzją polskiego Głównego Inspektora Farmaceutycznego i wyrażamy nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zakład będzie pracował w trybie normalnym. Nie wykluczamy też, że zwrócimy się do odpowiednich instytucji z prośbą o zbadanie, czy nie jest to celowe działanie konkurencyjnych wobec Jelfy firm farmaceutycznych" - oświadczył dyrektor generalny Sanitasu, Saulius Jurgelenas.

< koniec cytatuNajpierw trzeba szczegółowo i do końca zrozumieć , udowodnić i udokumentować tę historię na terenie zakładu. To jest zadaniem Prokuratury. Potem trzeba opinii publicznej udostępnić raport , wyrazić żal, przeprosić i zapewnić o staraniach dokonanych w kierunku niezbędnych zmian i udowodnić takie działanie. Wszystko to powinno być , bo zaistniała wina , potwierdzone przez niezależnych ekspertów i przez Ministerstwo Zdrowia.

Wznowienie obecnie produkcji , spotęguje już istniejącą nieufność i przerażenie pacjentów. Ubocznym i bardzo niedobrym skutkiem będzie nieufność obywateli do wszystkich leków.

Zaufanie obywateli do przemysłu farmaceutycznego będzie można przywrócić tylko energicznie i jawnie prowadzonymi działaniami dochodzeniowymi , przy całkowitym wykluczeniu Jelfy z rynku do połowy grudnia 2007 roku.
powrót