powrót
Skutki czynów

20-06-06 13:15Źródło : onet.pl

Były neonazista w zarządzie TVP"Gazeta Wyborcza": Piotr Farfał, wiceprezes TVP, przez dwa lata był wydawcą rasistowskiej gazety "Front".

Ma zaufanie Romana Giertycha: w wyborach startował z numerem 1 z koszalińskiej listy LPR (bez powodzenia). Miesiąc temu z rekomendacji Ligi wszedł do władz TVP. Podlega mu Biuro Audytu i Kontroli Wewnętrznej oraz Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych.

W życiorysie na stronie internetowej TVP Farfał przedstawia się jako autor "publikacji na łamach prasy narodowo-katolickiej". Nie wspomina, że w latach 1995-96 tworzył rasistowskie pismo. Numer 3 "Frontu" z 1995 roku. Okładka - łysy osiłek z mieczem w ręku idzie po trupach i kałużach krwi. Depcze flagi Izraela i UE, pacyfę (symbol pokoju). Na stronie 3 rysunek skinheada z ręką w geście "heil Hitler".

Numer marzec/kwiecień 1995. W tekście "Dlaczego skinheads" sam Farfał wyznaje: "Nie tolerujemy tchórzów, konfidentów, Żydów. Jesteśmy przyszłością - zwarci, silni, solidarni, bezwzględni, bezkompromisowi i zawsze gotowi do walki. Po prostu jesteśmy najlepsi".

Sam Farfał przyznaje, że redagował "Front", ale - jak mówi - przestał to robić właśnie z powodu nazistowskich treści. - Mój współpracownik przejawiał takie tendencje. Nawet w jednym wstępniaku napisałem, że się od niego odcinam.

- A Pańskie własne artykuły?

- Dzisiaj bym ich nie napisał. Cały czas mam poglądy narodowe, ale nie jestem faszystą czy rasistą.

"Jeżeli informacje »Gazety Wyborczej« się potwierdzą, pan Farfał nie powinien zasiadać w zarządzie TVP. Jeszcze dzisiaj zwrócę się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do rady nadzorczej TVP" - powiedział Paweł Kowal, poseł PiS i szef sejmowej komisji kultury.

Komentarz

Działalność p.Farfala czyni go niegodnym zaufania jeszcze przez 18 lat , nawet jeśli wyrzeknie się i powstrzyma od podobnych czynów. Ci którzy popierają go , powinni o tym pomyśleć , bo są włączeni w skutki jego czynów , razem z nim .powrót