powrót16-12-2010 15:10


Oto następna lista ocenionych ( lista poniżej ) . Dokonałem oceny kolejnych negatywnych osób , pełniących wysokie urzędy państwowe . Współcześnie rozpowszechniona konstrukcja państwa demokratycznego jest wadliwa i umożliwia pełnienie w nim funkcji najwyższych przez osoby nieetyczne . Powszechne głosowanie daje mandat , a urobione media , policja i wojsko ochronę . Taką ochronę dają także kupione sądownictwo i grupy interesu . Wszyscy razem kształtują prawo państwowe według swojego uznania , wprowadzając do niego luki , dające swobodę działania w istocie nieprawnego . Wyborcy pozostają oddaleni od wpływu na losy swoje i kraju . Jest to karykatura demokracji . Najnowszy i najbliższy nam przykład to rządy Tuska i Komorowskiego .

Osoby zajmujące wysokie stanowiska to często nieetyczni cwaniacy o żenująco niskim poziomie moralnym i intelektualnym , których Pan Tymochowicz i jemu podobni nauczyli jak machać rączkami , jak uśmiechać się do kamery . Potem jeszcze garnitur i krawat pod szyję , i już mamy dżentelmena politycznego . Jeśli dobrze się następnie pilnuje , to robi karierę , tylko , że nieoczekiwanie wyłazi z niego na jaw zwierzę , kiedy nagrać go na osobności , jak niedawno tego senatora z Wałbrzycha . Stosowny jest tu cytat , Kornel Makuszyński Historia Koziołka Matołka :


"W sławnym mieście Pacanowie,
Tacy sprytni są kowale,
Że umieją podkuć kozy,
By chodziły w pełnej chwale.

Przeto koza albo kozioł,
Jakaś bardzo mądra głowa,
Aby podkuć się na próbę,
Musi pójść do Pacanowa.

A gdy wróci ten wędrowiec,
Już podkuty, ale zdrowy,
Wszystkie kozy się dowiedzą,
Czy to dobrze mieć podkowy."


i potem takie kozy chodzą w pełnej chwale : Donek, Schet , Miro , itd. , chłopcy z podwórka i z boiska , współczesne nieszczęście . Gdyby umieli spojrzeć na siebie z zewnątrz i gdyby kierowali się normami moralymi , to spaliliby się ze wstydu , jednak głupota ma to do siebie , że jest w sobie zadufana i widzi tylko koniec własnego nosa . O dobru wspólnym nie śni jej się nigdy . Dla takich etyka czy patriotyzm to niepotrzebny balast . Jednak to chory system wynosi ich wysoko i tam potem podtrzymuje przy życiu .


Po pierwsze nie ma sposobu odwołania Matołka ze stanowiska i to jest błąd . Mniej niż 33% poparcia lub 40% przeciwników , powinno zdjąć takiego ze stanowiska przed upływem kadencji . Taka reguła musi obowiązywać we wszystkich organizacjach i firmach . Wiek posła nie może być niższy od 35 lat . Śmieszą te 20-letnie dzieci , ukrywające za nieśmiałym uśmiechem zagubienie i wygłaszające zasłyszane tezy .

To zaledwie dwie uwagi o tym , co powinniśmy napewno zmienić . Podtrzymywany jest z uporem mit silnego państwa , a potrzebne jest państwo mądre i sprawiedliwe . Silne , to ono jest zapewne potrzebne ale Matołkom właśnie , do ochrony . Są oni obrazą dla rozumu i poczucia przyzwoitości . Są oni obrazą dla Ziemi , bo wyniesieni do władzy niweczą na niej rozum .


Oto najnowsza lista . Gdzie strona osoby była niedostępna , podaję stronę Wikipedii . Wszystko to , co związane z daną osobą , to niesie informację o niej . Jak poprzednio, moja osobista ocena odbiera tym osobom dobry wizerunek , bo na niego nie zasługują .


Mongolia Prezydent Cachiagijn Elbegdorż http://pl.wikipedia.org/wiki/Cachiagijn_Elbegdor%C5%BC

Kazachstan Nursultan Nazarbajew http://www.akorda.kz/kz

Australia Premier Kevin Ruud http://www.aph.gov.au/house/members/member.asp?id=83T

Serbia Prezydent Boris Tadic http://www.ds.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=178

Nepal Prezydent Ram Baran Yadav http://pl.wikipedia.org/wiki/Ram_Baran_Yadav

Sri lanka Prezydent Mahinda Rajapaksa http://www.mahinda2010.lk/

Kongo Prezydent Joseph Kabila http://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Kabila

Mexico Prezydent Felipe de Jesus CALDERON Hinojosa http://en.wikipedia.org/wiki/Felipe_Calder%C3%B3n

France Prezydent Nicolas Sarkozy http://www.elysee.fr/president/la-presidence/le-president-de-la-republique/nicolas-sarkozy.482.html

Tadżykistan Prezydent Emomali RAHMON http://www.prezident.tj/eng/index_eng.htm

Anglia Gordon Brown http://en.wikipedia.org/wiki/Gordon_Brown

Afganistan Prezydent Hamid KARZAI http://pl.wikipedia.org/wiki/Hamid_Karzaj

Etiopia Prezydent GIRMA Woldegiorgis http://pl.wikipedia.org/wiki/Girma_Woldegiorgis

Solmon islands Premier Derek SIKUA http://pl.wikipedia.org/wiki/Derek_Sikua

Panama Prezydent Martin TORRIJOS Espino http://www.presidencia.gob.pa/

Benin Prezydent Thomas YAYI Boni http://pl.wikipedia.org/wiki/Yayi_Boni

Salvador Prezydent Elias Antonio SACA Gonzalez ( do roku 2009) http://pl.wikipedia.org/wiki/Antonio_Saca

Niger Prezydent Mamadou TANDJA http://pl.wikipedia.org/wiki/Mamadou_Tandja

Anglia Social Democratic and Labor Party or SDLP (Northern Ireland) Mark DURKAN http://www.sdlp.ie/index.php/your_representatives/profile/mark_durkan_mp/

Sudan Prezydent Umar Hassan Ahmad al-BASHIR http://en.wikipedia.org/wiki/Omar_al-Bashir

Kenya Prezydent Mwai KIBAKI http://en.wikipedia.org/wiki/Mwai_Kibaki

Honduras Prezydent Jose Manuel ZELAYA Rosales http://pl.wikipedia.org/wiki/Manuel_Zelaya

Pakistan Prezydent Asif Ali ZARDARI http://pl.wikipedia.org/wiki/Asif_Ali_Zardari
powrót