powrót15-10-2009 18:00http://www.efakt.pl/Matka-litewskiego-bohatera-Pomozcie-mojemu-synowi-,artykuly,54642,1.html

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,11590027,wiadomosc.html

http://www.efakt.pl/Dajmy-azyl-litewskiemu-bohaterowi-,artykuly,54544,1.htmlSprawa Drąsiusa Kedysa na Litwie ; aktualizowane 17-10-2009 14:10 ( Komentarz poniżej i Ankieta )

Pedofile wykorzystali seksualnie jego 4-letnią córeczkę . Jeden z nich był sędzią . Ojciec przez rok bombardował policję i prokuraturę domagając się sprawiedliwości , nie doczekał się . Rozesłał 200 listów informując nimi o sprawie prokuratorów , policję , rzecznika praw dziecka . Przez rok (!) nie doczekał się stosownej reakcji .

Po roku , zdesperowany zabił jednego ze sprawców oraz szwagierkę , która dziecko oddała w ręce pedofilów. Ukrywa się , jest ścigany . Czy jest mordercą ?

Prawo i organy ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości tworzą ochronę dla Obywateli , o ile funkcjonują . Po to są powołane , żeby Obywatele nie rozstrzygali swoich trudnych spraw na własną rękę . W takim państwie można uniknąć krwawych porachunków , obyczaje mogą stać się dzięki temu łagodniejsze . Dlatego Państwo dobrze rządzone jest wielkim dobrem .

Jednak kiedy organy państwa nie funkcjonują , wówczas Obywatele zostają opuszczeni ze swoją tragedią i muszą brać sprawy we własne ręce . I tak stało się w tym wypadku .

Czy żółnierz zabijający napastnika w wojnie obronnej jest mordercą ? Nie jest .

Temu człowiekowi wypowiedziano wojnę gwałcąc jego małą córeczkę . Sam wymierzył sprawiedliwość . Jest to wyrównanie rachunków i jest ono w tym przypadku proporcjonalne do poniesionej krzywdy . Współczuję mu i jestem po jego stronie .

Gdyby tych przestępców uwięziono na 30 lat każdego , dopiero wówczas wyrównałoby to krzywdę tego człowieka i jego dziecka . Niestety nikt nie podjął działania .

Na razie zabił dwie osoby . Gdyby nawet zabił wszystkich winowajców i tak byłby czysty , bo został sam , opuszczony , bo społeczeństwo od którego oczekiwał współczucia i pomocy nie udzieliło mu jej .

Państwo ulega zepsuciu zawsze , kiedy organy ścigania i wymierzania sprawiedliwości nie podejmują stosownego działania . Sprawa Kedysa jest ostrzeżeniem , do czego prowadzi psucie Państwa .

Przypadkiem psucia Państwa jest bardzo świeża sprawa Kamińskiego , którego napadnięto i pozbawiono stanowiska szefa CBA po tym , kiedy doprowadził do wykrycia afery hazardowej . Skuteczność CBA została stępiona , a Polska za sprawą Donalda Tuska uczyniła krok w kierunku stanu w jakim jest teraz Litwa . Skutkiem jest spadek zaufania do Państwa i spadek poczucia bezpieczeństwa .

Tusk postąpił jakby był panem swojego folwarku , a nie jak premier , i powinien zostać usunięty ze stanowiska . Z kolei odstąpienie PiS-u od postawienia go przed Trybunałem Stanu to zwykła rejterada . Twierdzenie , że z wniosku nic by nie wyszło , bo nie mają większości nie jest uzasadnieniem . Istotne jest , kto by za wnioskiem zagłosował , a kto byłby przeciw . Hańba spadłaby na przeciwników i o to chodzi . W tej chwili zhańbieni są wszyscy , bo wykazali się brakiem działania .

15-10-2009 18:00Komentarz 17-10-2009 14:10

Powyżej napisałem , że dla winnych pedofilii konieczna byłaby kara więzienia 30 lat ( w domyśle , zasądzona przez sąd ) . Jednocześnie uznałem , że Kedys zabijając swoich wrogów , dostatecznie wyrównuje z nimi rachunki krzywd . Skąd ta rozbieżność , która może szokować ?

Z jednej strony 30 lat więzienia , z drugiej wykonanie wyroku śmierci

Ofiara zawsze jest w szoku , który uniemożliwia jej istnienie . Z wywiadów z matką Kedysa dowiadujemy się , że przez rok(!) po tragedii mało jadł , schudł , był zamknięty w sobie , ogromnie zmienił się . To zewnętrzne oznaki jego wielkiego cierpienia .

Poniesienie kary przez winowajcę zawsze zmniejsza szok , choć nie zawsze eliminuje go w całości .

Drugim ważnym czynnikiem zmniejszającym szok jest poparcie społeczne . Wszyscy tego doświaczamy , kiedy w sytuacji krzywdy znajomi i przyjaciele potwierdzają nam , że są z nami , i mówią nam , że zostaliśmy skrzywdzeni . Zawsze wtedy odczuwamy ulgę .

Kiedy Sędzia wydaje wyrok , to robi to w imieniu społeczeństwa , ponieważ został on nominowany przez najwyższe władze kraju , pochodzące z wyboru . Jego potępiający osąd ma więc zwielokrotnioną moc setek i tysięcy osądów . Ten osąd ( wypowiedziany publicznie w sentencji wyroku ) plus jawna kara w postaci uwięzienia łącznie czynią dla winowajcy karę , a dla pokrzywdzonego wyrównanie rachunków i sprawiają mu ulgę .

W przypadku kiedy pokrzywdzony jest zmuszony sam wymierzyć karę , jedyne co może zrobić , to oddziaływanie bezpośrednie na fizyczny byt winowajcy . Raczej niemożliwe jest w tym wypadku negocjowanie odszkodowania , ani nie wydaje się prawdopodobne uwięzienie krzywdziciela , żeby móc uniknąć udebrania mu życia . Poza tym grają wówczas silne emocje jak rozpacz , która wyzwala desperację i silny gniew .

Dlatego napisałem , że : ''w państwie można uniknąć krwawych porachunków , obyczaje mogą stać się dzięki temu łagodniejsze . Dlatego Państwo dobrze rządzone jest wielkim dobrem .'' i dodałem , że tej wspólnej wartości nie należy psuć .

Powtórzę . Siła kary wymierzonej przez Sąd , zostaje zwielokrotna jego autorytetem . Stąd sama kara może być łagodniejsza i taka jest też w odczuciu społecznym .

Ponieważ społeczeństwo Litwy nie dało Kadysowi poparcia w postaci stosownej reakcji Policji , Prokuratury i Sądu , więc został sam ze swoim cierpieniem i żeby móc istnieć , żeby zrzucić z siebie ogrom doznanej krzywdy , musiał zabić . Gdyby tego nie zrobił , być może musiał by zabić siebie . Oceniamy go nie jak Obywatela zorganizowanego Państwa ale jak żołnierza na wojnie . Dzisiaj jest to żołnierz na wojnie i dlatego zabija .

Jestem przeciwny zabijaniu . Jestem też przeciwny karze śmierci wymierzanej jeszcze współcześnie przez sądy . Jednak w tym przypadku , popełniono zdradę wobec tego człowieka i zabrakło rozjemcy w postaci Państwa . On zrozumiał to po roku , przyjął to do wiadomości i ruszył na wojnę . Wobec krzywdy , której doznał , należy mu życzyć sukcesu jako żołnierzowi , nie jako cywilowi . Życzę mu sukcesu .

Gdyby moje dociekania dalej wydawały się niedostatecznie sięgać głębi problemu , to pozwolę sobie zwócić uwagę na istniejące od dawna dyskusje na ten temat , ujęte w formie filmów . Filmy Segala i Eastwooda pokazują pokrzywdzonych , którzy wskutek niedowładu państwa są zmuszeni do poszukiwania sprawiedliwości na własną rękę . W tych filmach pokrzywdzeni dochodzą swoich krzywd w bezpośredniej walce , a narracja jest tak poprowadzona , że otrzymują naszą akceptację . Oczywiście jest to filmowa literatura ale zmusza ona do przemyśleń i w ostatnich latach była wielokrotnie wywoływana .

Obecnie jesteśmy bezpośrednimi świadkami rzeczywistego wydarzenia , które zmusza nas do zajęcia stanowiska i weryfikuje naszą zdolność osądu .

Zaprezentowana przeze mnie akceptująca ocena postępowania Kedysa wynika jednak nie z intuicji ale z bezpośredniej wiedzy o tym , jak ten człowiek został oceniony ''w górze'' , u Stwórcy . Wiem , że jego konto jest czyste . Nie jest obwiniony za śmierć tych , których pozbawił dotąd życia . Również pozostali sprawcy , jeszcze żyjący , jest ich dwóch , są jego przeciwnikami i ma prawo pozbawić ich życia , nie ponosząc za to winy . Mogą tego uniknąć oddając się w ręce Policji i przyznając się do winy .

Co mogą zrobić policyjne siły porządkowe ? Mogą przerwać tę wojnę powiadamiając za pośrednictwem mediów Kedysa o pojmaniu winnych i o czekającym ich sprawiedliwym osądzie .

To konsekwencja stanu wojny. Powtórzę . To jest żołnierz na sprawiedliwej wojnie . Samotny żołnierz .

Ankieta ( aktualizowane 17-10-2009 15:30 )

Na stronie http://www.efakt.pl/Dajmy-azyl-litewskiemu-bohaterowi-,artykuly,54544,1.html#miniPoll jest ankieta z pytaniem czy udzielić Kedysowi azylu w Polsce . Zagłosowałem na TAK
17-10-2009 15:30powrót