powrót10-07-2009 11:00


Kres brudnej gry

Polacy zawsze darzyli Amerykę sympatią . Ameryka gra na tej strunie . Z takim zamysłem planowano w Polsce tarczę antyrakietową , przy czym Ameryka miała odegrać rolę dobrego policjanta a Rosja złego policjanta.

Dobroć Ameryki była pozorna . Celem było jak zwykle sterroryzowanie Polaków . Z takimi działaniami mamy doczynienia od 300 lat . Polacy są wdzięcznym obiektem do zadawania bolesnych ciosów .

Z podobnym zamiarem mieliśmy doczynienia , kiedy Bush oznajmił światu , że Putin jest jego przyjacielem , po czym gościli się ostentacyjnie w swoich posiadłościach . Czy mieliśmy doczynienia z bluffem ? otóż nie , oni rzeczywiście są przyjaciółmi ! Wszyscy rozumiemy jakie odczucia wywołały w Polakach tego typu oświadczenia ze strony prezydenta głównego sojusznika jakim była Ameryka .

Toczy się paskudna gra , której celem jest wywieranie presji na Polaków . Dotyka ona również Litwinów , państwa bałtyckie , całą Europę Środkową i Ukrainę . Tego typu oświadczenia jakie obecnie złożył w Moskwie Obama , podobne do wyznań Busha , zmierzają do tego samego celu .


Rzeczpospolita :

Tarcza wciąż dzieli mocarstwa

Jacek Przybylski , Justyna Prus 07-07-2009, ostatnia aktualizacja 07-07-2009 23:22


Obama "Zapewniał, że czasy antagonizmów między Rosją i USA bezpowrotnie przeminęły i czas na partnerską współpracę."

"Zapewniał również, że Ameryka chce Rosji silnej i prosperującej, a globalne partnerstwo okrzepnie, jeśli Rosja zacznie odgrywać w świecie rolę wielkiego mocarstwa."


oraz


Amerykanie chcą włączyć do tarczy antyrakietowej rosyjskie radary

guu 17-06-2009, ostatnia aktualizacja 17-06-2009 11:10

Wiceminister obrony USA William J. Lynn poinformował Kongres, że administracja prezydenta Baracka Obamy szuka sposobów na włączenie dwóch rosyjskich radarów do systemu obrony antyrakietowej w Europie Środkowej - pisze dziennik "Washington Post".Podobnie brudną grę prowadzili Rosjanie, Amerykanie i Anglicy w czasie II wojny światowej . Podobnie wówczas przehandlowali Polskę we wspólnych targach . Gra szła o ich samozadowolenie kosztem Polaków .


Nadszedł kres tej gry . Wszyscy jej uczestnicy utracili właśnie szanse oddziaływania na dzieje świata . Będą mieli problem w ogóle z przetrwaniem jako organizmy społeczne , co uświadomią sobie w bardzo niedługim czasie .

Nasz świat uległ radykalnej zmianie , co do niektórych zdaje się nie docierać . Obowiązują nowe prawa , które nie dopuszczają do brudnych działań . Póki co popatrzymy sobie na skutek ich lekceważenia .


Nadszedł także czas zapłaty dla Niemców . Poniosą karę na tych samych zasadach . Ich byt jako organizacji państwowej w Europie dobiegł końca .10-07-2009 11:00powrót