powrót

2019-06-24 7:30

Pokój dla dobrobytu: Plan gospodarczy : nowa wizja dla Palestyńczyków”

Komentarz do planu na stronie Times of Israel (>>tutaj ) .

UMOCNIĆ PALESTYŃCZYKÓW DO REALIZACJI ICH AMBICJI”

Biały Dom w końcu ujawnia plan gospodarczy „Pokój dla dobrobytu” dla Palestyńczyków

Przed konferencją w Bahrajnie w dniach 25-26 czerwca zespół Trumpa przedstawia propozycję pakietu o wartości 50 miliardów dolarów, który ma przekształcić gospodarkę Zachodniego Brzegu, Strefy Gazy i otaczających ją narodów”

Długo zapowiadany tekst planu (pdf) na stronie Białego Domu ( >>tutaj ) .

Dzisiaj ten plan to tylko propozycja . Jutro , po jego akceptacji zostanie on wcielony w życie , a na pewno będzie to początek próby jego realizacji . Wszyscy wiemy , ze plan powstał w interesie Izraela , za przyzwoleniem i zaangażowaniem jego władz , w tym Premiera Netanjahu i sporej części społeczeństwa , które ponownie Netanjahu wybrało na Premiera znając jego zamiary , znając zarysy planu .

We wstępie planu czytamy :

Pokój dla dobrobytu to wizja, która ma na celu wzmocnienie narodu palestyńskiego w budowaniu dostatniego i tętniącego życiem społeczeństwa palestyńskiego.

Składa się z trzech inicjatyw, które będą wspierać odrębne filary społeczeństwa palestyńskiego: gospodarkę, ludność i rząd. “

I dalej :

Trzecia inicjatywa ZWIĘKSZY ZARZĄDZANIE (obszarem ) PALESTYŃSKIM , poprawiając zdolność sektora publicznego do służenia obywatelom i umożliwiając rozwój sektora prywatnego. Inicjatywa ta będzie wspierać sektor publiczny w podejmowaniu ulepszeń i reform niezbędnych do osiągnięcia długoterminowego sukcesu gospodarczego. Zaangażowanie w przestrzeganie praw własności, poprawa ram prawnych i regulacyjnych dla przedsiębiorstw, przyjęcie ukierunkowanej na wzrost, egzekwowalnej struktury podatkowej oraz rozwój solidnych rynków kapitałowych zwiększy eksport i bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Uczciwa i niezależna gałąź sądownictwa zapewni ochronę tego sprzyjającego wzrostowi środowiska i rozkwit społeczeństwa obywatelskiego. “ ( podkreślenia moje )

Trzecia “inicjatywa” to gmeranie w prawie obcej społeczności . Niezależnie od deklarowanych intencji nikt nie ma do tego prawa . Skoro niektórym brak jest wyobraźni , to podpowiem podobny plan . Chińczycy ( stać ich na to ) przyjeżdżają do USA (albo do Izraela) i proponują , że za kilka bilionów dolarów pogmerają sobie w systemie prawnym USA (Izraela) w celu upodobnienia USA (Izraela) do Chin , bo uważają Chiny za kraj szczęśliwości .

U Stwórcy-Boga “w górze” ten amerykańsko-izraelski plan “dla Palestyńczyków” ma ocenę -9,99 w skali 0 do -10 . Mówiąc językiem Biblii “Bogu to nie podoba się” , bo psuje to plan boży , a ten nie przewiduje takich działań . Społeczności kształtują się same w swoim gronie .

Jutro i pojutrze plan zostanie zaprezentowany i zapewne przyjęty w umówionym gronie uczestników spotkania . Od tego momentu wszyscy twórcy programu wraz z tymi , którzy zaakceptują program , rozpoczną niszczenie porządku boskiego i staną się przeciwnikami Stwórcy . Kto jak kto , ale Żydzi powinni to zrozumieć i powinni się tego bać .


powrót