powrót

Wrocław 2020-07-01 12:55

Hong Kong i Izrael – łamanie Praw Człowieka oraz PRAW

W Hong Kongu , "W środę policja po raz pierwszy powołała się na prawo w konfrontacji z protestującymi." oraz dokonano pierwszych aresztowań ( >> Reuters ) .

Nowy przepis przyjęty dzień wcześniej w Chinach ( którego nazwać prawem nie można , bo łamie on prawo osoby do wyrażania swojego stanowiska ) przewiduje karę dożywocia za protesty . Jest to zastraszanie 8 milionów Hongkongów , którzy są ludźmi wolnymi i nie chcą być Chińczykami , i mają do tego prawo . Przepis został wdrożony .

Oceniam Chiny negatywnie , czyli nadaję wszystkim obywatelom Chin ocenę negatywną . To obniża poziom ich aktywności życiowej do wartości , która nie jest dla nich miła . Moja ocena jest wiążąca , oraz chroni Hongkongów przed szokiem , jakiego doznaliby od chińskiej przemocy . Wolności to im na razie nie przywraca , ale otwiera drogę do niej od chwili , kiedy Chińczycy zrozumieją , że kroczenie tą drogą jest dla nich zgubne .

Izrael

W Izraelu mamy wstrzymanie decyzji o aneksji Zachodniego Brzegu bez podania terminu : "Minister współpracy regionalnej Ofir Akunis, powiernik premiera Benjamina Netanjahu, potwierdza, że ​​dziś nie nastąpi żadne ogłoszenie o aneksji." ( >> Times of Israel ) Trwają przepychanki zwolenników I przeciwników aneksji ( ci głównie spoza granic Izraela ) , a Świat “drży w posadach” , w ludzkiej świadomości i poczuciu sprawiedliwości .

Napięcia wywołane przez Żydów wśród Palestyńczyków oraz w regionie oceniam negatywnie , czyli nadaję wszystkim Izraelczykom ocenę negatywną . Podobnie negatywnie oceniam wszystkich Żydów , także tych żyjących poza Izraelem , bo ich związki z Izraelem są na tyle silne I mają taki charakter , że stali się oni współodpowiedzialni za obecną sytuację , za dążenia Netanjahu do aneksji . I tu , podobnie jak z Chińczykami , obniża to poziom energi życiowej Żydów . To dopiero początek , bo aneksja spowoduje ogromny wzrost napięcia , a za tym pójdzie odpowiedni wzrost mojej rekompensującej oceny , co dopiero okaże się dla nich szokiem .

Celem jest ochrona Palestyńczyków , ale nie tylko , bo napięcie stamtąd rozlewa się na cały kontynent Eurazji , w tym najsilniej na Europę . Żydzi , podobnie jak Chińczycy , powinni nabrać świadomości , której teraz są pozbawieni , że nie żyją w izolacji od reszty świata . Niestety obecnie widzą tylko koniec własnego nosa , na czym najbardziej cierpią Palestyńczycy .

Te działania podważają bezpieczeństwo wszędzie i to daje się odczuć .

Jak to trafnie jest oceniane , po aneksji Zachodniego Brzegu otworzy się droga do swobodnych roszczeń gdziekolwiek i to rzuca mroczny cień na cały kontynent . Osłabia to byt kilku miliardów ludzi - dobrze jest mieć swiadomość skutków swojego postepowania , zanim zacznie się działać . Łamanie praw prowadzi do dewastacji życia wszędzie .

Spodziewać należy się , że Żydzi wycofają swoje zamiary , kiedy zorientują się , że są one dla nich zgubne .powrót