powrót

Wrocław 2020-07-02 18:10

Karygodny postępek Chin kończy układ sił

Chiny ostrzegają przed konsekwencjami, jeśli Zjednoczone Królestwo oferuje obywatelom Hongkongu miejsce zamieszkania PEKIN (>>Reuters)

Chiny poinformowały w czwartek, że Wielka Brytania poniesie wszelkie konsekwencje dla każdego kroku, jaki podejmie, aby zaoferować obywatelom Hongkongu drogę do rozwiązania w Wielkiej Brytanii.

Chiny zastrzegły sobie prawo do działania przeciwko Wielkiej Brytanii w tej sprawie, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian powiedział na codziennym spotkaniu informacyjnym, nie określając, jakie środki zaradcze może podjąć Pekin.”

<< koniec cytatu

Z kolei w Guardianie ukazał się dzisiaj artykuł Simona Jenkinsa ( >>Guardian ) :

Myślenie, że możemy rządzić autorytarnym Pekinem, jest fantazją. Zamiast tego musimy sprawić, by ci, którzy chcą wolności, byli mile widziani w Wielkiej Brytanii . Pragną oni dalej wolności , której doświadczyli pod krótkim panowaniem brytyjskim .

Zakaz sprzeciwu nałożony teraz przez Chiny na Hongkong burzy ducha i literę chińsko-brytyjskiego traktatu z 1984 r . “

<< koniec cytatu

Trzeba pogratulować Wielkiej Brytanii , że podając pomocną dłoń znękanym Hongkongom stanęła na wysokości zadania .

Złamana umowa , aroganckie groźby

Chiny złamały umowę zawartą z UK . Teraz UK realizuje swoje prawa i obowiązki w stosunku do dawnych obywateli . Grożąc bliżej nieokreślonymi konsekwencjami Chiny , nie poczuwające sie do przestrzegania umów , dopuściły się nieuprawnionego ataku na UK . Xi z pucołowatym obliczem absolutnie nie jest dobrym wujkiem .

Chiny to autorytarny olbrzym z 1,5 miliardem obywateli i ich groźby zawsze będą miały dużą wagę . Tego rodzaju groźby , zważywszy ogrom agresora oceniam jako bardzo groźne , aroganckie , i w istotny sposób burzące porządek światowy .

Moja ocena chroni UK , osłabia siły mentalne Chińczyków i jest wiążąca . Chiny w obecnym kształcie tracą bezpowrotnie możliwości dalszego funkcjonowania . To zdarzenie oznacza koniec Chin . Doszliśmy do kresu bytu naszego świata w dotychczasowym kształcie .

Kryzys i rozwiązanie

Kryzys dotyczy nieomal wszystkiego . Od klimatu począwszy po kryzys ekologiczny i polityczny . Mamy szaleńcze wybryki Trumpa i arogancję Xi . Wielcy depczą małych , po prostu dlatego , że są zbyt wielcy . Kierunek jest możliwy tylko jeden . Wielkich trzeba rozmontować i taki jest plan boży . Dla zachowania równowagi Ziemi państwa nie będą liczyć więcej jak 60 milionów istnień ( pomiędzy 50 a 70 milionów ) . Większe zbiorowości musimy rozmontować na mniejsze i zrobimy to . Dotyczy to także USA .

Komunizm jest oczywiście ( oczywiście dla Europejczyków ) systemem zbrodniczym , więc z tej przyczyny Chiny przyszłości nie będą ponownie komunistyczne .powrót