powrót
2016-02-07 22:15

Kaczyński , wizjoner

W dzisiejszym FT opublikowany został wywiad z J.Kaczyńskim . Niewielki skrót z niego udostępnia m.in. portal wpolityce.pl ( >>tutaj )

Jak zwykle w mowie każdego z nas, także w mowie polityków , także w mowie J.Kaczyńskiego , pobrzmiewają ukryte słowa , niosące często znaczenia odmienne od tych , które słyszymy w tekście jawnym . Tak jest i tym razem :

czytamy :

początek cytatu >>

Zdaniem szefa PiS to efekt niewystarczającej presji, jaką Sojusz Północnoatlantycki wywiera na Rosji.

Poziom tej presji powinien wzrosnąć do wagi średniej, niekoniecznie ciężkiej. To przyniosłoby pozytywne rezultaty dla całej Europy”

    - mówi Kaczyński cytowany przez „FT”.

    <<koniec cytatu

W mowie ukrytej znajdujemy zadziwiające słowa : " piekło dla całej Europy ". Kaczyński zna skutki wzrostu obecności NATO w Europie , a jednak ten wzrost promuje . Mówiąc o "pozytywnych rezultatach dla całej Europy" ma ona jak widać coś zupełnie innego na myśli od tego , co zwykle mamy na myśli mówiąc o „dobrych rezultatach” . Nie bardzo wiadomo czy tym czymś ma być to piekło , czy może stan już po piekle ? Pytanie go o to mija się celem, skoro już raz swoją wiedzę tak skrzętnie ukrył, jednak odnotowujemy fakt, że J.Kaczyński nie jest dobrym wujkiem . Stwierdzenie komu nie można ufać ma w tym momencie wartość samo w sobie .

- Można się zdziwić .

powrót