powrót

2016-01-12


Dla jasności tym , którzy chcieliby Polskę zdestabilizować , bądź nieuczciwie wykorzystać , bądź jakkolwiek naruszyć nasze istnienie; uzupełnienie 2017-01-16 g.9:00

Poruszałem już temat wiele razy , ale może niektórym nie chce się zaglądać wstecz , więc powtórzę , bo to istotne dla zrozumienia , że ogólna sytuacja uległa radykalnej zmianie i dotychczasowe metody postępowania są już mocno nieaktualne , a więc po raz nieskuteczne , a po dwa szkodzą tym , którzy je stosują . Właśnie z racji ponoszonych strat , głównie z tego powodu , to co napiszę poniżej , będzie interesujące dla wielu .

Polska była od wieków uwikłana w katolicyzm i to było jej źródłem cierpienia , bo podlegała procesowi destrukcji . Chrześcijaństwo opiera się na Nowym Testamencie , a ten zwodzi umysł człowieka i odwraca go od Stwórcy w kierunku fałszywego bożka Chrystusa . Cierpienia naszego narodu były spotęgowane w stosunku do cierpień pozostałych narodów europejskich dlatego , że ogromna część Polaków była od wieków Żydami , a jak wiadomo powszechnie Żydzi szczególnie cierpią z powodu oddalenia się od Stwórcy ( Dekalog Exo 20:1-6) . Stąd to podobieństwo losów do losów starożytnego Izraela , włącznie z unicestwieniem państwowości .

Dekalog :Exo 20:1-6 bw "(1) A Pan mówił wszystkie te słowa i rzekł: (2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Od dwóch lat kapłani chrześcijańscy ( w tym także katoliccy ) utracili swoją moc oddziaływania . Dokonywało się to stopniowo "w górze" , u Stwórcy , a tutaj z moim udziałem . Około dwóch lat temu , po dostatecznym zaniku wpływu kapłanów chrześcijańskich zakończył się proces destrukcji Polski . Dlatego utraciło swoją pozycję rządzące wówczas ugrupowanie zwane Platformą Obywatelską , które nie służyło dobrze Polsce . Do głosu doszło wtedy ugrupowanie PiS-u , które wręcz przeciwnie , dążyło i dąży do wzmocnienia Polski . Jest to temat do przemyślenia dla tych , którzy władzę utracili , ale także dla tych, którzy ją uzyskali , żeby przestali upatrywać źródła sukcesu w człowieku z Torunia , a tym bardziej w tym z Rzymu.

Tak więc ci , którzy Polsce szkodzili w przeszłości i uchodziło im to ( jako zbiorowościom, bo pojedynczy sprawcy byli zwykłymi złoczyńcami ) , to ci sami dzisiaj będą ponosić stosowne straty , stosowne do skali swoich uczynków . Odpowiedzialność już zachodzi zarówno jednostkowa jak i zbiorowa .

Polska jest miejscem szczególnym . Ktoś kiedyś nazwał słusznie Polskę "sercem Europy" . W istocie nasz kraj pełni rolę stabilizującą dla całej Eurazji, od Islandii aż po Japonię i wyspy na Oceanie Spokojnym . Dlatego wszelki niepokój ( destabilizacja ) w tym miejscu Ziemi oddziaływa destrukcyjnie na cały ten obszar . To jest druga , bardzo ważna przyczyna , dla której powstrzymany będzie każdy , kto będzie uderzał w Polskę , obok pierwszej , że Polacy zasługują na suwerenność .

Ostatnie wydarzenia w Sejmie pokazały , że komuś spoza Polski bardzo zależy na odwróceniu biegu wydarzeń . W artykule zatytułowanym „Z takim przeciwnikiem suweren sobie poradzi, panie Petru, panie Schetyna i panie Marschall” , jego autorka p.Krystyna Grzybowska cytuje znamienną wypowiedź komentatora gazety "Der Tagesspiegel"Christopha von Marschalla :"PiS jest groźny dla Polski , (...) , bo dla PiS wola narodu jest najwyższą instancją" ( cytat za portalem "wPolityce.pl") . Jest to sedno stanowiska tych , którzy Polskę traktują przedmiotowo . Nic dodać , nic ująć . No właśnie , niestety dla niektórych , a stety dla Polaków , Polacy będą odtąd realizowali swoją wolę . I to jest właśnie ta zmiana , do której trzeba się zacząć przyzwyczajać .

Że niektórzy to już zrozumieli , to taki wniosek można łatwo wyciągnąć z rezygnacji p.Schetyny z okupowania sali Sejmu RP. Pan Schetyna nie jest politykiem samodzielnym , podobnie jak cała grupa jego kolegów z PO , więc nie mogli oni sami podjąć decyzji okupowania , a także sami jej nie zaniechali .


uzupełnienie 2017-01-16 g.9:00

Drobna korekta „dla wojowniczego Prezesa”

Kaczyński powiedział w Szczecinie na spotkaniu z działaczami PiS , cytuję za wiadomości.wp.pl : „Nie chcemy , by w wyborach samorządowych kandydowały osoby, które tylko pozornie wyznają ideały naszej partii”. Otóż po raz , poglądy Prezesa nie są poglądami wszystkich , bo jest to niemożliwe ( różnimy się przecież między sobą ), więc nawet na spotkaniu „między swoimi” użycie takiej wspólnej formy „my” jest nietrafione , i jest zaklinaniem rzeczywistości w formie na wskroś autorytarnej . Po dwa , nikt nie jest zobowiązany być wyznawcą „wszystkich ideałów” kogokolwiek . Ponadto każdy , kto ma jakieś wyobrażenie o współżyciu w społeczeństwie i ma jakieś akceptowalne ideały ( z punktu widzenia PRAWA ) ujmujące to wyobrażenie w pozytywną całość , niekoniecznie zbieżne z Prezesem , ma prawo dążyć do znalezienia się w samorządach . No i ostatecznie należy stwierdzić , że nie wszystkie ideały Prezesa są zgodne z PRAWEM, jak naczelne , dekalogowe „nie będziesz miał innych bogów obok mnie” ( Exo 20:1-6 patrz cytat wyżej) , i to jest główny problem PiS-u .

Ostatecznie należy stwierdzić , że swoją wypowiedzią Prezes oznajmił , że chce łamać niezbywalne prawa drugich . Tym samym wydał wojnę społeczeństwu .

PiS musi się zastanowić , czy aby chce na pewno mieć takiego wojowniczego w złym duchu Prezesa , a jeśli dokona złej oceny , to jednak może stracić władzę , która dzisiaj wydaje się taka pewna . Zegar już tyka .

powrót