powrót

2016-02-20 13:40


My press – McCain do Dudy

Przy okazji 53 Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa odbyła się rozmowa Prezydenta Dudy z republikańskim senatorem McCainem . Senator wypowiedział dziwne słowa . Pojawiło się szereg komentarzy do tych słów . Zostały one nazwane zagadkowymi (>tutaj ) , ostrzegawczymi (>tutaj ) , niepokojącymi (>tutaj ) . Z tych licznych komentarzy wnosić należy , że u odbiorców pojawiła się niejasność treści , a ponadto niepokój , gdyż wypowiedź dotyczy bezpośrednio bezpieczeństwa Polski .

Co powiedział McCain ?

McCain jest wytrawnym politykiem i posłużył się niejasnością dla stworzenia sobie przewagi ( jest to nieetyczne : NT o zagadce >tutaj ) . Wieloletni senator McCain był w roku 2008 kandydatem na Prezydenta USA . Należy on niewątpliwie do wąskiej elity polityków USA znających tajniki amerykańskiej polityki , należy więc brać jego wypowiedź bardzo poważnie . W tekście znajdujemy treść ukrytą ( znaki czerwone ) .

Powiedział on : " Uważam, że będzie to czas testowania administracji USA. Czy to będzie Morze Południowochińskie, Bliski Wschód, Ukraina - to jest czas, by pokazać solidarność - mówił. - Myślę, że jednym z krajów, który zostanie poddany pewnej presji, jest pański - powiedział zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy. ( Uważ c(za)s, my pres pański ) . Oznacza to , że "oni nas nacisną" , a konkretnie , to będą stroną sprawczą konfliktu zbrojnego w naszym kraju .

Od siebie dodam , że to się nie uda.
powrót