powrót20-10-2010 16:00Zmiany, kontynuacja

Kto śledzi stan państw w Europie , w sposób jaki ostatnio zaproponowałem , ten zauważył już zapewne , że do Rosji i Niemców dołączyły państwa Koalicji Afgańskiej . Niestety dla tej ostatniej grupy , nie będę mógł jej szybko przywrócić do życia , po tym , kiedy w końcu wycofają się z Afganistanu , co jest warunkiem niezbędnym uzdrowienia . Procesy degradacji tych społeczeństw posunęły się już zbyt daleko , by równowaga mogła być przywrócona w krótkim czasie . Już teraz trzeba będzie na to około 8 lat . Ostrzegam też , że proces degradacji pogłębia się dalej i apeluję ponownie o wycofanie się , bo nastąpi dramat rozkładu i ubóstwa .

Przypominam listę państw Koalicji : Usa, australia, belgia, kanada, chorwacja , czechy, dania, francja , niemcy, irlandia, włochy, japonia, jordania, Litwa, norwegia, nowa zelandia, pakistan, portugalia, rumunia, szwecja, wielka brytania, uzbekistan, hiszpania, gruzja ( dołączyła 19-02-09 ) . Holandia wycofała się i ochroniła swój byt .

W ocenie wypadli bardzo niekorzystnie masoni , gorzej nawet od satanistów i kapłanów katolickich , którzy z kolei wypadli porównywalnie . To ostatnie wyjaśnia dostatecznie dobrze , dlaczego była możliwa inkwizycja z jej potwornościami .

Ponieważ sytuacja skomplikowała się , załączam mapkę Europy z zaznaczonymi państwami , które pozostały nietknięte odpowiedzialnością za Afganistan ( kolorem białym oznaczyłem zbiorowości upadłe ( tak już można je nazwać ), kolorem zielonym zbiorowości aktywne >>> tu mapka ) . Dla narodów ''białych '' oznacza to spadek nastrojów i rozkład gospodarek .


O Polsce pisze dzisiaj Artur Ziemkiewicz na portalu Interia.pl http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/siebie-samych-nienawidzicie,1547000,2789 , rozpoczynając felieton zdaniem : ''Porzućcie wszelkie nadzieje, którzy w to wdepnęliście, jak by to ujął Dante, gdyby żył w III RP. ''


Urocze , z uwagi na formę i byłoby bardzo trafne , gdyby nie to , że sytuacja uległa zasadniczej zmianie . Uroki władzy polegały zawsze nie tylko na stanie posiadania ale głównie na radości z tego czerpanej . Dotąd radość tę dawała władza osiągana wszelkimi sposobami , godziwymi i niegodziwymi , wystarczy spojrzeć na uśmieszek Putina – ''jestem łobuzem i co mi zrobicie '' . Już niegdyś istniało z tego wyjście ale było niepopularne , bo pracochłonne , bo wymagało wyrzeczeń i dyscypliny . Bertrand Russell powiedział : ''Ludzkość byłaby moralna , gdyby tylko zauważyła , że jej się to opłaca ''. Niestety dla ludzkości , ''opłacała'' się również niemoralność , przynajmniej w prostackim rozumieniu korzyści , dobrej , bo natychmiastowej.

No więc , o ile do tej pory istniały dwa wyjścia dla osiągnięcia zadowolenia , jedno etyczne , drugie nieetyczne , to teraz istnieje już tylko wyjście etyczne , bo osoby nieetyczne zostały odarte z samozadowolenia ( odpowiednik zadowolenia osiągniętego drogą etyczną to szczęście i wówczas jest to zadowolenie wraz ze wszystkimi ) . Teraz niegodziwość została oceniona i odsunięta na margines , czemu towarzyszy utrata radości istnienia . Władza pojmowana tradycyjnie , jako zwycięstwo arogancji , kłamstwa i przemocy , to tonący okręt .

Zatem nie pozostało nic innego jak zacząć być porządnym ( czytaj PRAWO ) . Kto za bardzo się nie unurzał , ten ma jeszcze szanse .


Nie porzucajcie więc nadziei , którzy pragniecie prawdy i sprawiedliwości , choć żyjecie jeszcze w III RP . To , co złe , nie zmieni się w jednej chwili ale jednak będzie się zmieniać i to szybko . Teraz to już tylko kwestia poznania przez ogół , że znaleźliśmy się w nowych czasach .

powrót